| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

le moc nepočítej, že to bude "veget". Ona nebude celý den ležet a zírat nma televizi, bude chtít bavit. Než mi umřela paní zezdola, chodívala jsem k ní denně několikrát. Někdy to bývalo náročné. Když měla zápal plic, a po něm se vrátila ze špitálu, chodívala jsem jí "bavit" , bylo to někdy i na dvě hodiny. Hygienu si zčásti obstarala sama, ale jen si umyla tělo. Já jí pomáhala z vany a do vany, umýt vlasy (sklonila se nad umyvadlem a v pohodě), jenže si pak zvykla, že jsem jí vždycky po koupeli navlékla teplé ponožky, ostríhala jí nehty na nohou, namazala co jí bolelo, zabalila do deky, uvařila kakao a dvě hodiny jsme si povídaly. Ona mi vyprávěla o svém bohatém životě. Byly to nádherný večery a ráda na ně vzpomínám. Jen to nepochopení okolí - ona nemá svoje děti? (má, ale daleko) a MUSÍŠ tam jít? (nemusím, ale je to stará paní a pečuju o ní, takže chci). S malou, kor tou tvojí chodící kamikadze, to bude někdy trochu náročný. Pořádně to promysli. Časem ti třeba začne docházet, že ty si sice dvakrát denně odejdeš z bytu, ale babi ven nemůže, bude tudíž trochu náladová.....
Zatím co moje babi ven sice může, ale nepůjde~q~
Mishul, s péčí o seniory "v praxi" mám pár zkušeností. Neje ani tak o tu fyzickou stránku, s tou vždycky někdo pomůže, přetočit nemohoucí babičku může pomoci i soused, jen ta psychika je náročná.... Bude to chtít spoustu Tramínu~s~~;)

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.