| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Mishulo,
ad PnP - teď peníze nepotřebuješ jasně, ale ten PnP rozhodně nebude TEĎ. Po podání žádosti se rozbíhá kolotoč (u nás trvající celkem rok) a upozorňuju tě, že jsem si taky nemyslela, kolik toho bude potřeba a co všechno budeme muset platit. Když pak za rok přišly peníze, bylo to akorát těsně potom, co mi už na péči žádný peníze nezbyly....


ad. polohovací postel a pomůcky - dejme tomu dva tři týdny to člověk vydrží zvedat svépomocí (já se starala o starou babičku a ještě k tomu o nemocnou nechodící tetu - naštěstí dvě v jedný domácnosti), ale denně je zvedat...to není jako se starat o lehký děti, ty záda to pocítěj a to velice brzo, budeš pak ráda za COKOLI, co ti ulehčí práci...

ad.pleny - nepočítej, že Ti dr zaplatí pleny jak tu některé psaly...pojišťovna proplácí
1 balení měsíčně...já kupovala pleny, podložky a kalhotky 2x týdně po 1 balení...

Plus ještě další věc a to, že to jistě zvládneš celé sama, o tom nikdo nepochybuje, ale co když onemocníš? Nebo Tvoje děti onemocní? Co výlety, dovolené? Co pak práce, brigády?

Rozhodně za sebe musíš mít nějaký záskok v případě potřeby - třeba tu terénní pečovatelskou službu nebo nějakou spřátelenou důchodkyni ....a to nás zase vrací k příspěvku na péči - služby něco stojej. :-)

Hodně sil, zažila jsem to a přiznám se, že mi to stačilo.
Ale u babičky, která se na mne dívala jak na svatej obrázek a já jí milovala nade vše, mi ta péče vůbec nevadila a starala jsem se o ní pečlivě až do její smrti.
Ale u tety, pro kterou bylo všechno málo a pokaždé mě akorát pomluvila a nebyla tam ta zpětná vazba, tak tam mi ta péče moc od ruky nešla.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.