Přidat odpověď
Asi bych toto nedoporučila.
Ano můžeš dostat vyhazov a to za hrubé porušení prac.kázně. Byť ani to není tak jednoduché, správně by měli dát výstrahu a vyzvat tě k dostavení se do práce. Nicméně za neoprávněnou výpověď by ses event, mohla leda soudit. Kdo by byl v právu bylo na posouzení či náladě soudce. Nám třeba nedávno řekla právnička, že nelze jednoznačně spoléhat na to že "A"čko je hrubým porušením prac.kázně, jelikož co to přesně je, není nikde v zákonech psáno. I když rozhodně bych na to být zaměstnancem nespoléhala.
A vyhazov za hrubé porušení se pak uvádí do papírů a na UP bys nedostala podporu.
Velmi bys to zaměstnavateli usnadnila aby se tě zbavil.
Pokud nedostáváš výplatu, tak lze podle par.56 ze strany zaměstnance okamžitě zrušit prac.poměr. A to pokud není mzda vyplacena do 15 dnů po termínu splatnosti mzdy dle par. 141, což je nejpozději v násl.kalendářním měsíci po měsíci za kterou je vykonávána práce.
Tam bych se nespoléhala na nějaký "obvyklý" výplatní termín, ale brala bych zákonné maximum. Či-li za září je to 15.11.
Takže v pondělí můžeš podat zrušení prac.poměru.
Pokud směřuješ na UP může ti zaměstnavatel bohužel znepříjemnit tím, že ti nebude chtít potvrdit formuláře, bez jeho razítka se totiž nedostaneš k podpoře.
Asi by bylo nejlepší oznámit zaměstnavateli že pokud nedostaneš do nějakého data výplatu prostě rušíš prac.poměr a intenzivně hledat novou práci.
Předchozí