| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Jsem letitá čitatelka Rodiny, několik registrací jsem dávno zapoměla, ale teď mi to nedá a musela jsem si vytvořit registraci novou, abych se zde mohla zeptat.
Myslela jsem si, že jsem děti dostatečně poučila o používání internetu. Opravdu jsme si o tom hodně povídali, i jsem jim našla různá poučná videa. facebook si před lety založili s tím, že budu mít přístup k jejich účtu a budeme v přátelích. Nebyl to problém, je mezi námi důvěra, děti mi věřily, že jim nebudu šmírovat a já jsem zas věřila, že jsou dobře vychovaní a vědí, na co si dávat pozor. Jen jednou jsem vlastně využila se souhlasem dcery a pod jejím dohledem si prohlédnout její profil a pár příspěvků jejích přátel. Jenže - čas ubíhal a teď mám dceru plnoletou. Sice krátce, ale přece. Že na sebe vyslepičí svým dobrým kamarádkám lautr všechno, to vím a domlouvám jí kvůli tomu. Ale taky má hodně kamarádů, kluků, co by s ní rádi chodili i když ona je bere jako kamarády, a těm napíše taky spoustu věcí, které by mohla a raději i měla držet v soukromí. Jenže dneska mě vykolejilo, že si před dvěma dny přidala do přátel někoho cizího. Tolikrát jsem jí to opakovala, že nemůže, že cizí lidi nemají mít přístup k jejímu soukromí, k fotkám, příspěvkům atd. Ví to, rozumí tomu, ale přesto to teď udělala. Dva nebo tři dny si chatovala s člověkem, co vyzvídal, co dělá, jestli s někým chodí, popsal ji zhruba jak vypadá, nastínil i naše bydliště, psal i o jejích koníčkách, ale nechtěl se představit. Na jjí otázky ale odpovídat nechtěl. Ne, že by psal nějak pochybně a vyzýval ji okatě k tomu, aby mu třeba poslala fotky nebo psala o soukromých věcech, ale tak v hovoru z ní pár věcí prostě vytáhl, třeba co právě dělá a proč a kde bude o víkendu... Účet byl založený na smyšlené jméno, bydliště Praha, historie malá, v přátelích dvě slečny, z toho jedna je naše neteř. Jediná informace z jeho strany byla ta, že bydlí ve městě, které je od nás 18 km (není to Praha, jak má v profilu), a že neteř ho zná. Ale z ní jsme nic moc nevytáhli, říkala to trochu nejistě, že by to snad měl být xy, je mu kolem 25. let, a tady poblíž má snad chalupu. Mě se tedy po zjištění toho, co zas na sebe dcera vyslepičkovala, zježily chlupy. Ona sama se mi o tom zmínila a dobrovolně mi ukázala jejich chat. Nejprve jsem jí řekla, ať si ho hned vymaže z přátel, ale myslím si, že to teď už nestačí. Snažil se přidat si do přátel i dcery nezletilou kamarádku. Napsala jsem mu tedy sama a vyzvala ho, ať se důvěryhodně představí, nebo že nahlásím jeho účet a nechám si ho zjistit jinou cestou. Odpovědí bylo to, že dceři napsal, že jsme pochybná rodinka a víc jí už psát nebude. Vyzvala jsem ho tedy podruhé, aby se představil a zdůraznila, že už ví pár soukromých informací o naší rodině a proto trvám na odhalení jeho identity. Znovu napsal dceři, že jsme šáhlí. Takže jsem přiostřila a v poslední zprávě, kterou jsem mu poslala, jsem mu sdělila, že stejné jednání, jako má on, má i 100% úchylů a že rozhodně udělám všechno pro to, abych zjistila, kdo je. Jenže jsem tak trochu strašila a přitom sama nevím, co vlastně dělat. Nahlásit to na fb? Vlastně ani nevím jak. Nahlásit policii? Dcera je plnoletá. Nevím, jestli on to ví, možná ani ne, jen ji zřejmě od vidění zná a zkoušel to. Každopádně to v jejím věku asi nebude trestný čin z jeho strany, že? Jen bych ještě ztrapnila dceru, že je tak naivní a odhalí kus soukromí kdo ví komu. Jenže to zkoušel i na tu její nezletilou kamarádku. Včas jsme jí varovali, aby si ho do přátel nepřidávala, ale na kolika holčinách to už zkoušel, to nevíme. Může to být fakt slušný kluk někde tady z okolí, co se nudí a vymýšlí bejkárny, jak zůstat pan tajemný, aniž by mu došlo, že se chová jak hovado. Jestli je to tak, zřejmě se tu o mě brzy začne povídat, jaká jsem semetrika a bláznivá ženská, že dceři lezu na fb a hlídám ji. Ale co když ne? Co když si udělal nový inkognito profil proto, aby lákal právě mladé holky k přátelství a měl nějaké postranní úmysly. Má někdo zkušenosti?

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.