Přidat odpověď
tak u nás:
- třídní učitelka musí vyplnit formulář (má škola), kde uvádí známky, co dítěti jde a nejde, jak se chová ve škole, ke spolužákům a tak. kromě formuláře je potřeba s sebou vzít i školní sešity dítěte.
- v poradně šlo dítě na vyšetření samo a já mezitím u sekretářky vyplňovala nějaký další formulář - krom identifikačních věcí (jméno, narození, adresa, kontakty...) ještě věci o dítěti - s jakými potížemi jsme přišli, kdo ho poslal, jaký byl dosud jeho psychomotorický vývoj, školka, odklad, kroužky, jak se na nich chová, co mu jde a nejde...
- když dítě bylo vyšetřené, počkalo si v čekárně a k psycholožce (pedagožce? teď fakt nevím, kdo to je) jsem šla já a ta mi řekla a ukázala výsledky vyšetření, společně jsme probrali, co napsala učitelka do formuláře a jestli i jako rodič s tím souhlasím. praktické rady jsem se od ní nedozvěděla žádné, na ty nebyl čas, jenom v čem je problém.
- následuje vyhotovení zprávy, ve které by mělo být rozepsané, co dítěti je a jaké poradna doporučuje škole opatření. ta zpráva je pro tebe, je jenom na tobě, jestli ji škole dodáš nebo nedodáš.
- u staršího děcka se potvrdila lehká dysgrafie, poradna nedoporučila nic, na čem bych už před tím nebyla domluvená s třídním učitelem, tam jsem jenom předala papír do školy a z mého pohledu se "nic nedělo" (protože co poradna doporučovala, to se dodržovalo už před vyšetřením)
- od mladšího děcka papír z vyšetření ještě nemám, ale tam mě rovnou poradna odkázala na naši školní speciální pedagožku, které jsem když jsem letmo nastínila, co mi v poradně řekli, tak si dítě zapsala ke konzultacím a po nich už od ní máme nápravná cvičení na doma. v jednání jsou další opatření, ale to až budeme mít kompletní zprávu v ruce.
jinak vyšetření u dětí proběhlo jenom jednou. papír je omezený tuším na dva roky, se starším dítětem jsem znova v poradně nebyla, protože ta má vadu fakt slabou a není potřeba, ani na ni na druhém stupni brali nějaké extra ohledy. s mladším dítětem to vidím na pravidelné přehodnocování.
Předchozí