Přidat odpověď
Ta ženská neví o čem píše. Četla jsem návrh novely v plném znění a jediné cos e mění je to, že bude možné vyčerpat těch 220 tisíc rodičáku i rychleji než za dva roky. Maximální délka 4 roky pro vyčerpání ale zůstává. Takže ta novela jen vychází vstříc jak ženám, které nechtějí být doma dlouhou dobu a mohou vyčerpat rodičák rychleji tak ženám s menšími rozestupy mezi dětmi, které těch 220 tisíc na starší dítě nestíhaly vyčerpat...... rozhodně to není nějaká snaha o to krátit rodičovskou všem, jen bude zase flexibilnější než nyní.
Plné znění návrhu je k dispozici například zde: http://www.komora.cz/pro-podnikani/legislativa-a-normy/pripominkovani-legislativy/nove-materialy-k-pripominkam/50-16-novela-zakona-o-statni-socialni-podpore-t-17-3-2016.aspx
Nevím jak ostatní, ale já žádné tendence hnát ženy dříve zpátky do práce a děti svěřovat státu nevidím - například už se několik let ví, že je v čr nedostatek školek, teď se to přelévá do škol a nikdo s tím celou dobu víceméně nic nedělal a ženy mají problém upíchnout děti tříleté. Takže ženy, co mají krátkou mateřskou stejně ve výsledku nesvěřují děti státu - tam není místo - ale chůvám/do soukormých školek+jeslí/babičkám, takže zrovna tenhle zákon/novela rozhodně nezpůsobí větší podíl státu na výchově dětí - rozhodně ne v nejbližších letech a mezitím se změní vláda.... Nepřijde mi prostě, že by tu byly takové tendence jak Šichtářová píše, spíše mají dost často problém matky, které chtějí jít do práce dřív a nemají finance na chůvy/ soukromé školky když nemají prarodiče... Plus druhý extrém je, že se společnost na každou ženu, která se nějak vymyká a není s dítětem dostatečně doma dívá jako na krkavčí matku..... Ale bylo by fajn, kdyby to bylo vyvážené a každý si mohl zvolit to, co mu vyhovuje. Takže já konkrétně tuto novelu vidím pozitivně.
Předchozí