| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Škola od 9 a stejnokroje?

Tak jsem zase jednou vyhověla své soví nátuře, čtu si tady příspěvky a ráno mi bude ouvej. Na základě zkušenosti sama se sebou i se svými dětmi také tvrdím, že biorytmy jsou vrozené. Mám dvě děti sovy a dva skřivany. Nejstarší coby batole prohlásila vždy po večerníčku "hají" a odkráčela dobrovolně do postýlky, zato v pět ráno chtěla vstávat. Teď je jí patnáct a samozřejmě to není takhle extrémní, ale když je unavená, jde klidně v osm večer do postele. Ráno vstává bez problémů, ani nepotřebuje budíka.
O rok a půl mladší syn, vychovávaný předpokládám obdobně, už celá léta usíná mezi jedenáctou a dvanáctou večer, přestože jsem dlouho trvala na tom, aby nejpozději v devět byl v posteli. Vždy si nějakou dobu četl, pak zhasnul, ale když jsem se šla kolem 11. na děti podívat, byl vždycky ještě vzhůru. Teď už čas jeho odchodu do postele vůbec neřeším, protože ale musí vstávat do školy, je každý pátek úplně vyřízený a v sobotu prospí celé dopoledne. Mladší syn má na odlišnou "spánkovou orientaci" nárok, je nevlastní. Je to skřivan, u kterého jsem postupně rezignovala a nechala ho dívat se ráno mezi 5. a 7. v televizi na cokoliv, protože já prostě v tuhle dobu nejsem při smyslech. No a nejmladší dcera je sova, do školky vzdálené 10 minut pěšky jsme také pravidelně dobíhaly s vyplazeným jazykem na půl devátou a vstávání do školy v 7 ráno považuje za největší životní křivdu. Je fakt, že vymyslet víkendový program, který by vyhovoval všem, je někdy náročné, ale při troše snahy to vždy nějak dohromady dáme.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.