To zjistili australští vědci. Práce na částečný úvazek udržuje mozek v optimálně stimulovaném stavu. U této věkové skupiny navíc při kratší pracovním týdnu nedochází k vyčerpání z přepracovanosti a tito pracovníci se dokázali vyhýbat stresu spojeného s pracovními povinnostmi. Výzkumný tým australských vědců dospěl k jasnému závěru, že uvedené výsledky by měli vzít v potaz také vlády v řadě zemí, v nichž politici zvažují zvyšování věkové hranice pro odchod do důchodu. Práce je dvousečná zbraň. Dokáže stimulovat mozkovou aktivitu, na druhou stranu dlouhotrvající pracovní vypětí má pro funkci lidského mozku podstatě škodlivější účinky, než absolutní pracovní nečinnost, tedy než úplné lenošení.Takže kognitivní schopnosti lidí, kteří týdně pracují zhruba 60 hodin, mohou být v důsledku této pracovní zátěže nižší, než u skupiny nezaměstnaných.
Takže práce je vlastně zdravá jen do určité míry. Souhlasíte?
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.
Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.
Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti. Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.