| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

violo,

pak je ještě možnost

c) přehodnotit si nastavení ve vlastní hlavě tak, aby ji poznámky matky nevytáčely a nezraňovaly. Tak bude schopna jim čelit, aniž by musela omezovat kontakt s matkou

Je to nejtěžší, protože to vyžaduje, aby člověk "překopal" spoustu věcí, které bude považovat za dané, nevím, zda to půjde bez odborné pomoci, ale myslím, že je to nejúčinnější.

Zkus si ten pocit představit třeba jako situaci, kdy já (osoba, na které Ti vcelku nezáleží) Ti bude vytýkat něco, o čem Tě ani nenapadne zapochybovat a jsi přesvědčená, že to děláš dobře a já tomu nerozumím - třeba že si čistíš zuby zleva doprava.

Jaký budeš mít pocit, když Ti teď řeknu, že si čistíš zuby zleva doprava, a že to je špatně, protože zuby se maj čistit zprava doleva? Rozhodí Tě to nějak? Nebo mi, když budu už moc dorážet, řekneš něco v tom smyslu, že dost bylo o zubech, ať si je já čistím jak chci a Ty si je budeš taky čistit, jak chceš?

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.