Nebyly to nepovinné části společné zkoušky? Ty jsou dobrovolné.
"Kdo rozhodne o tom, zda a kolik nepovinných zkoušek bude žák konat? Jde výlučně o rozhodnutí konkrétního žáka. Protože se jedná o nepovinnou zkoušku, žák se může rozhodnout, že se k žádné nepovinné zkoušce nepřihlásí. Každý žák může konat nejvýše dvě nepovinné zkoušky společné části maturitní zkoušky.
Má výsledek nepovinné zkoušky vliv na to, zda žák udělal maturitní zkoušku nebo nikoli? Výsledek nemá vliv na celkové hodnocení maturitní zkoušky, a tedy ani na vydání maturitního vysvědčení. Hodnocení nepovinných zkoušek společné části se na základě dosažených výsledků převádí do klasifikace: uspěl či neuspěl.
Může žák konat opravnou zkoušku z nepovinné zkoušky? Nikoli. Opravné zkoušky se konají pouze z povinných zkoušek. Pokud chce žák vykonat zkoušku odpovídající formou a obsahem společné části z daného předmětu, doporučujeme postupovat cestou tzv. jednotlivé zkoušky (viz oddíl Jednotlivá zkouška)."
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.
Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.
Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti. Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.