| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Kudlo, mandelinko, to, že vaše děti zvládají náhlé hospitalizace bez problémů a bez nutnosti vaší přítomnosti je dobré, ale neznamená o, že je to dobré pro všechny.

Co se týče pobytu rodičů s dítětem v nemocnici, tak už bylo dávno dokázáno, že mnoho dětí hospitalizaci v nemocnici snáší lépe a tudíž se i lépe uzdravují, když tam s ni může být někdo z rodiny. Mám za sebou mnoho takových pobytů se synem v Motole, takže vím, o čem mluvím.

Tady přidávám text, který je docela srozumitelný a stojí za zamyšlení.

"Musí-li dítě do nemocnice, je to zatěžkávací zkouška pro celou rodinu. Naštěstí už lze pobyt dětem usnadnit, například tím, že tam s nimi mohou být rodiče, což psychologové rozhodně doporučují. Lze také využít služeb nemocničních klaunů, herních terapeutů a při delších pobytech také klinických psychologů.
Setkání s lékaři vzbuzuje ve většině dětí strach, a proto je zvláště v případě nutného pobytu v nemocnici k celé věci přistupovat citlivě. A v tomto případě je jedno, zda jde o pobyt plánovaný nebo zda jde o nějakou akutní příhodu. Preventivně se rozhodně vyplatí nikdy dítě nestrašit doktorem nebo nemocnicí, ani v legraci. Pokud dítě musí na plánovaný pobyt, jděte se nejdříve do nemocnice jen podívat a všechno mu předem vysvětlete. Pokud bude léčba bolestivá, nezastírejte mu to, zklamali byste jeho důvěru. Na druhou stranu byste před ním neměli dávat najevo své obavy a nejistotu.
Pamatujete? Ještě před deseti patnácti lety byl společný pobyt rodiče s dítětem v nemocnici spíše výjimkou, dříve v minulosti byl dokonce nemožný a vesměs se nedoporučovaly ani návštěvy. Dnes je naštěstí situace opačná a v mnoha nemocnicích považují společný pobyt rodiče s dítětem za samozřejmost, která nakonec přispívá i k úspěchu léčby.
Mnoho rodičů nicméně netuší, jaké mají jejich potomci i oni sami v souvislosti s hospitalizací práva. Rodičům dětí do šesti let hradí pobyt v nemocnici zdravotní pojišťovna automaticky, u dětí mezi šestým a patnáctým rokem už si ho musí rodiče zaplatit sami. Revizní lékař pojišťovny však může učinit výjimku například u vážně nemocného nebo handicapovaného dítěte."

https://www.ordinace.cz/clanek/jaka-jsou-prava-deti-v-nemocnici/

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.