| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Já taky z ÚP nic nepobírala, nikdy mi nevznikl nárok. Pracák za mě platil jen zdravotko. No a od sociálky jsme měli nárok na přídavky na děti. Občas jsme brali příspěvek na bydlení (né doplatek na bydlení), ale to bylo jak kdy. Stačilo, když jsem někde na DPP něco málo vydělala a už nárok nevznikl a vyšlo to pak vlastně nula od nuly. "Skvělá" práce byla např. když jsem si na DPP musela sama koupit předepsané oblečení - černé kalhoty a bílou halenku a zdravotní obuv a byla jsem přitom vedená dále na ÚP, na účet mi chodilo 1800 Kč a bývala jsem tam denně zadarmo o hodinu déle. No a díky takový lukrativnímu džobu jsme ztratili nárok na příspěvek na bydlení a ani se mi to nepočítá do odpravoaných let do důchodu. Nebo jednou jsem vzala úklid na tři týdny za nemocnou paní a musela jsem si zařídit výpis z trestního rejstříku a prohlídku u lékaře, zacvakala jsem za to 500 Kč a vydělala jsem si 5 000 Kč a přišli jsem taky o příspěvek na bydlení. Toto se mi aspoň počítalo do důchodu. Blbý je, že ten příspěvek na bydlení dělá třeba 1000 Kč, ale člověk o něj příjde na celé čtvrtletí, tudíž o 3000 Kč a když pak spočítá, co vyděl, co do práce investoval a o co přišel na případných dávkách, tak je prostě na nule. Tady má stát podle mě prostor, kdy může něco udělat, nějak lidi namotivovat, aby brali i to, co je pro ně míň výhodný.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.