| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Jak předejít pokousání dítěte psem

Odpovídám nejen jako maminka dvou dětí ale zároveň se několik let věnuji výcviku služebních psů.Podle mne je chyba se vzájemně osočovat kdo má ustoupit a kdo si má hlídat dítě nebo psa.Podle mne to bez oboustranného respektu nejde.Víte jak mi je když jdu se psem a ječí na mne maminky dětí(dlužno podotknout,že pes je malý má náhubek a má několik zkoušek.Tudíž je naprosto poslušný)abych si psa přivázala.Později jdu s dětmi a zase se rozčilují babky neposlušných psů aby moje děti neběhali.Určitě mělo něco do sebe,když za komunistů byli psi se zkouškou z výkonu osvobozeni od poplatků.Lidé se psy více chodili na cvičák,takže oběcně byli psi více poslušní.Teď je ve společnosti situace taková,že se každý zajímá jen o sebe a věci okolo ho nezajímají.A to se netýká jen děti versus psi!Jedna špatná zkušenost neznamená,že všichni psi chtějí vaše dítě "sežrat".Není lepší se majitele zeptat zda je pes na děti zvyklý?Mě se zase stalo,že maminka nechala svoje zhruba roční dítě strkat prstíky mému psu do košíku aniž by jí snad napadlo jaké by to mohlo být pro dítě neštěstí kdyby pes skousl.Ovšem celé to je o vychovanosti psa.Já se tudíž nepřikláním jednoznačně ani k jedné skupině.Pes musí být naprosto poslušný a ovladatelný.Ale zárověň nemohou být maminky hysterické,ono se to totiž přenáší na děti.Takže mu vzorem ukazujete,že pes je špatný a může ho pokousat(což samozřejmě vědět může aby byl ve styku se psem opatrný).Ale může se bát natolik,že pes to vycítí a naopak začne na dítě dorážet.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.