Přidat odpověď
To víte, že se určitá bezpečnostní opatření dělají:
„Když bylo teplo, Pařížané houfně dělali pikniky na nábřeží Seiny, a to i po masakru v Nice, který se také odehrál na nábřeží. K pocitu bezpečí tu přispívá to, že všechna nábřeží, kde jsou pěší zóny, jsou zablokována velkými betonovými květináči, aby tam nemohla vjet dodávka se samopalníky,“ líčí bezpečnostní detaily česká studentka.
- "samopalníci" budou muset pěšky...
Útok i obavy z dalšího teroru lidem připomíná výjimečný stav, který bude platit nejméně do ledna 2017. Po útocích v Nice byl totiž prodloužen o dalších 6 měsíců.
To ovšem kritizuje řada lidskoprávních organizací. „Ačkoli francouzské úřady mají povinnost chránit lidi před ohavnými útoky, jako byly ty v Paříži a Nice, měly by tyto pravomoci používat co nejméně restriktivním způsobem a co po nejkratší možnou dobu,“ říká Letta Taylerová z Human Rights Watch.
Výjimečný stav mimo jiná dává policii právo provést domovní prohlídky a za určitých podmínek i zásah bez soudního příkazu, prodlužuje možnou vazbu pro mladistvé o rok a nebo umožňuje zakázat veřejná shromáždění. Je navíc kritizován i za to, že nedokázal zabránit útokům v Nice.
Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/zmita-se-ale-nepotopi-se-pariz-se-rok-po-nejhorsich-utocich-stavi-na-nohy-14z-/zahranicni.aspx?c=A161111_113201_zahranicni_och
Předchozí