| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Volně navazuji na diskusi o bydlení mladých před maturitou, četla jsem pozdě diskuse byla již tak rozjetá. Ale překvapilo mě, kolik z vás psalo, že už v 18 letech šlo z domu nebo že už nemůžou vydržet s vlastními 17-letými skorodospěláky, že se pomalu těší, až vypadnou z domu/bytu...~8~
Je to s nima opravdu tak hrozné? A v jakém věku dětí to asi začalo? Dá se vůbec přibližně odhadnout třeba u 10-13 letého dítka/pubertáka, jaké bude s ním soužití později, hm? ~d~
Zatím mám děti necelých 14 a 9 let, ideál není, ale tohleto si neumím představit, hmm.

Ještě jedna důležitá věc, co na to zákon? Když dítě doposud nevydělává do 26 let (trocha brigády se prý nepočítá?) a vyskakuje, že už se nechce ani trochu přizpůsobit zbytku domácnosti, uteče tedy bydlet jinam, jsou rodiče povinni mu zajistit živobytí, i když je to velice na hraně jejich sil a schopností, možností??

Mimochodem upřímně řečeno, osobně tolik takových, co v 18 utíkali z domu neznám, soužití třeba ideální nebylo, ale při troše toleranci a spolupráci se dalo vydržet (ta zkušenost se jim i hodila později..). Takoví odcházeli z domu, až když většinou měli vážnou známost a první výdělky, které byly již na uživení, tedy krátce či později po 20cítce. Já sama jsem studovala docela časově náročnou školu, brigády ve větším měřítku a hlavně přes rok nepřipadaly v úvahu, tak jsem koukala rychle dostudovat a pak vydělávat. Byl někdo, kdo se brzo osamostatnil a byl přitom studentem třeba medicíny či nějaké časově náročné školy, jak to zvládal finančně celé sám? Neumím si to představit? Ty pronájmy byly v té době (1995-2005) i tak dost drahé pro běžného studenta, natožpak pro gymnazistu...Brigáda pár hod týdně to nemohla přece vyřešit, snad jen prostituce - nevím..?

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.