Pokud vím, oficiální předpis speciální pro školství na to není. Proplácení a převody se řeší podle zákoníku práce.
V praxi záleží na konkrétní instituci. U nás (VŠ) je normální čerpat dovolenou o prázdninách případně o zkouškovém období - to si můžu do určité míry zorganizovat a nemusejí za ně zkoušet kolegové. Jestli si někdo ze závažných důvodů bere dovolenou během výuky, je to věc dohody s vedoucím pracoviště a taky s kolegy. Vysloveně zakázané to není.
A co se nevybrané dovolené týče, u nás je to spíš výjimka. Řeší se většinou tak, že oficiálně dotyčný dovolenou čerpá, ale chodí do práce. Málokdy je totiž důvod, aby někdo byl o prázdninách v práci. To že se o prázdninách něco dělá a sepisuje se bere jako normální.
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.
Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.
Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti. Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.