Přidat odpověď
Kopretinko, tak to je asi základ, že ho ti učitelé neumí zaujmout. Já mám dceru v osmičce a učitelé na 2.stupni jsou opravdu super, jen němčinářka nevysvětluje, že by to tak bylo i v ostatních předmětech, to si neumím vůbec představit...
Názor, že chytré dítě bude mít i bez učení na základce výborné známky, je opravdu nesmysl. To množství učiva např. ze zeměpisu, dějepisu a příroďáku nikomu samo do hlavy nenaskáče, i kdyby dával pozor ve škole sebevíc. To samé slovíčka z němčiny. Angličtina dejme tomu, ta jim do hlavy docela sama leze.
Jinak třídní u dcery nás loni varovala, že ta sedmička je zlom a nejhorší období, osmička že je lepší a v devítce že se zase většinou srovnají do normálu, tak neztrácej naději :)
Jinak ještě z vlastní zkušenosti znám, že nejhorší je být celé odpoledne doma, to se pak člověk nenaučí nic a pořád to odkládá. Ale to se asi už u syna těžko změní, to je blbý :( Možná by stálo za to udělat "učební" okénko, tj., celé odpoledne si dělej, co uznáš za vhodné, ale od 18-19 hod. se budeš věnovat škole a ničemu jinému a v tuto hodinu odložíš mobil do vedlejší místnosti. Jinak bych mu to nezakazovala a nijak bych ho netrestala, tím se ničeho nedosáhne.
Další věc je, že se nejspíš učit ani neumí. Tak bych mu poradila, ať se to teda neučí, ale ať si to čte a barevně si vyznačuje důležité věci a co si nepamatuje, ať si napíše vedle na papír. To pomáhalo třeba mě - vyráběla jsem si miniaturní taháčky a ve finále jsem je ani nemusela použít, protože mi to tím psaním samo naskákalo do hlavy.
Jinak já souhlasím s tím, že toho mají dnešní děti víc, než bylo za nás. U dcery ve škole se jede hodně do detailu, do toho pořád nějaké projekty a prezentace, které se musí navrch učit nazpaměť, dva jazyky, pracovky (za mě oddychovka) jsou další předmět, ze kterého dostávají úkoly (je to brané jako teorie - příprava na povolání), atd. atd. Nedávno jsem se dívala na své vysvědčení a měla jsem 2/3 předmětů než mají dnešní školáci.
Předchozí