Přidat odpověď
To záleží jak k tomu přistupuješ. Nám záleží na každý mrňavý lybišce a tak máme high-tech akvárko. Chceme, aby u nás prožily kvalitní život a cítily se dobře. I pejska můžeš chovat v množírně a nebo pěkně na gauči. Chápu, že pro někoho jsou rybky nižší živočichové (a ony jsou), ale jak bydlej u nás doma, mám je ráda.
My teda máme malinký akvárko a tam se hůře udržuje rovnováha. Proto máme různý vychytávky, měříme Ph, děláme elektrolýzu, filtrujeme, sbíráme nečistoty z hladiny,taky hnojíme kytky, máme piskořky i jejich predátory, odkalujeme a tak. A máme teda úspěšný chovy, rozmnožujou se nám i vzácný druhy. To jednou založený akvárko nám vydrželo od roku 2011.
Jinak teploměr je o tom, že víš, že ti stoupá teplota v akvárku a proto tam v parných dnech doleješ chladnější vodu. Některé druhy ryb teplejší vodu nesnesou a třeba červené krevetky chcípají nad určitou teplotu.
Jinak pro zakladatelku,- rybičky občas prostě odejdou. Buď je to vysokým podílem dusičňanů /myslím si to já/, nebo rybičky byly na pokraji životnosti- věk na nich moc nepoznáš, nebo ta Beta tak dlouho některé proháněla, až byly vyčerpaný. Navíc živorodky jsou chudinky, ty jsou furt obtěžovaný samečkama, až z toho časem umřou.
Doporučuju při úhynu vyměnit větší část vody, která se ale do akvárka dává odstátá.
Předchozí