| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Než se vrhnete do nákupu, zvažte jak starý je synek a jakou má prostorovou orientaci a představivost.

Jinak samozřejmě chápu, že nechcete proměnit několik tisíc v hromadu těžko upotřebitelných trsátek, ale na druhou stranu nízká cena je daná tím, že tomu dronu něco chybí.

Velmi užitečná funkce je automatické vznášení se na místě. Tedy pokud pustím všechny ovladače, dron zůstane viset kde je. Zároveň tato funkce umí zachránit dron po lehčích kolizích, kdy nedojde k poškození nebo zastavení vrtule - opět stačí vše pustit, dron se srovná, "zavěsí" a můžete pokračovat v letu, nebo bezpečně přistát.

Tato funkce se také spolupodílí na snadné pilotáži - naberete výšku, dron ji bude držet a pilot se stará jen o směr a rychlost.

Bez této funkce budete v jednom kuse něco korigovat, učení bude zdlouhavé a pro menší dítě nezábavné.

Určitě kupte ke stroji jednu, nebo i více náhradních baterií - jedna vám vydrží na pár minut letu, pak 2 hodiny nabíjíte a dron stojí ... Sada náhradních vrtulí se často prodává rovnou s dronem :-)

V neposlední řadě si projděte na netu pár odstavců o bezpečném létání a o hlavních rizicích. Nebezpečné je létání nad lidmi, nebezpečné je létání v blízkosti letišť (ale i silnic, železnic,...)

Riziko ztráty dronu podstupujete i při létání nad vodou, zahradami (správně by se nemělo létat nad cizím majetkem), lesem, ... Je třeba mít v merku, jaký dosah má dálkové ovládání. Většina dronů po ztrátě kotaktu s ovladačem sice zastaví, nebo mají-li GPS, tak se třeba i vrátí, ale pořád se dají koupit stroje, které s posledním nastavením letí až do vybití baterky. Ojediněle se to může stát i lepším dronům, je v tom SW a komu z nás se někdy nějaký SW nekousnul, že.

Létání s dronem, má-li pilot udržet alespoň přibližně vyrovnaný počet vzletů a přistání, není tak jednoduché, jak to vypadá na Youtube, nebo při pozorování někoho, kdo to již umí. Ale kdo nic nedělá, nic nezkazí :-)

Myslím, že je třeba počítat s tím, že první dron skončí v troskách.

Já létám se SYMA X8HC. V zásadě jsem spokojen, snad jen ochranné rámy vrtulí jsou nějaké extrovní šmejdy, takže už se mi stalo, že ochranný rám zablokoval vrtuli, elektronika zastavila i ostatní vrtule a stroj šel volným pádem k zemi :-(

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.