| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Psychika rodičky

Monty, gratuluju, právě jsi mě přinutila článek přečíst ;o) Vlastimila Marka nemám ráda, ale teď se ho musím zastat. On přeci v článku nepsal, že by se všechny děti měly nosit v šátku nebo že kočárek nutně musí frustrovat dítě? Jenom vyprávěl příhodu, kterak maminkou BREČÍCÍHO NESPOKOJENÉHO dítěte bylo litováno dítě KLIDNÉ a SPOKOJENÉ - a to JENOM PROTO, že se jeho maminka chovala "divně". V tomto konkrétním případě proto, že neměla dítě v kočárku, ale nesla ho v šátku.

Mne teda (narozdíl od tebe) ta historka ani trochu nepobavila. Ale možná to bude tím, že i já v šátku děti nosím, takže taky znám soucitné pohledy na dítě a litování chudáčka malého (usměvavého spokojeného). A znám i rady typu "když ti holka řvala v kočárku, mělas jí nechat, ona by si časem zvykla...".

Teď řeším něco podobného - "když jsi těhotná, tak holt musíš zatnout zuby a těch pár dní to v porodnici přežít". Proč by mělo být mojí povinností "zatínat zuby" a "přežít to v porodnici", kdy při DOBŘE FUNGUJÍCÍM PORODNICTVÍ bych si mohla zvolit variantu, při které bych byla SPOKOJENÁ i bez zatínání zubů? Ne, nemluvím o porodu doma, mluvím o ambulantním porodu (nejlépe s vlastní porodní asistentkou, se kterou bychom se znaly přeci jenom o něco dýl než od chvíle, kdy jsem překročila práh příjmu v porodnici - a tím nemyslím porodní asistentku ve funkci duly, ale porodní asistentku ve funkci porodní asistenky). Proč když jsem se naší pediatričky zeptala, jestli by byla ochotná se postarat o ambulantně narozené dítě, tak dětská sestra s despektem pronesla "á, porod doma". Popravdě řečeno neinformovanost mi nevadí mezi maminama na Rodině. Ale mezi odborníky? Jak je možný, že odborník netuší, že mezi porodem doma a ambulantním porodem je rozdíl? Jak je možný, že já jako příjemce zdravotnické péče si jdu ke zdravotníkům pro radu o "alternativě léčby"... a jsem to JÁ, kdo musí zdravotníkům shánět další informace? (v tomto případě nějakého pediatra, který se o ambulantně narozené dítě už staral a je ochotný se s mojí pediatričkou podělit o zkušenosti)

S.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.