| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Psychika rodičky

No, Sylvie, mně taky vyplynulo mezi řádky, že "jedině správné řešení" je nosit miminka v šátku. Ježíšikriste a proč?!? když mi dítě krásně, klidně a slastně v kočárku spalo - doma jsme syna museli uspávat nošením v náručí, ale jak se octl v kočárku (samozřejmě s "pohonem":-)))), spal, inu, jako nemluvňátko:-))) Kdo chce miminko nosit v šátku, jsem pro, ať ho nosí. Koneckonců už i tady na Rodině proběhla diskuze o tom, jak nesnadno se s kočárkem cestuje, nakupuje atd. atd. Ale že by byla máma špatná jen proto, že dítě vozí v kočáru? Hmmm... Opět vytáhnu svoje zkušenosti; zaprvé - ty ceny jsou šílené, dát tři nebo kolik tisíc za "pokus", který by taky nemusel vyjít, mno, to si každá žena na mateřské dovolit nemůže (zatímco kočár si myslím, že se pořizovat "stejně musí"). Za druhé - ono to miminko myslím nemusí tolik trpět, když není chvíli "nalepené" na rodičích; když je doma často chováno, nošeno v náručí, často se s ním hraje a povídá na něj, a zvláště pak když aspoň do prvního půlroku života spí v jedné místnosti s rodiči, tak myslím miminku neuškodí, když je taky chvíli třeba v kočárku (pokud pochopitelně nepláče a nevzpírá se). Za třetí, teď mám půldruhého roku klid (ťuk ťuk), ale předtím jsem měla potíže s bolestmi zad, musela jsem pořád nosit vesty, dvakrát třikrát ročně mě "chytly" pořádně, přes léto klid, ale s počátkem podzimu pořád nějaké potíže. Z toho mi plyne, že pokud bych měla dítě permanentně nosit uvázané na krku, tak bych to jistě zaplatila bolestmi. Nu což, pokud je to nezbytně nutné, ráda se pro dítě obětuji; ale v době dostupnosti kočárků se mi nezná nezbytné mít dítě venku v šátku (zase: pokud to miminku v kočárku vyhovuje, a pokud mu v dalších chvílích dne dopřejeme dostatek lásky, doteků a podnětů). --- Jinak je jasné, že když je maminka doma třeba zaměstnaná hodně domácností, dalšími dětmi, chodí do práce apod., využije pak jistě ráda chvíle společného pobytu venku k prohloubení vztahu s dítětem právě tím, že si ho vezme do šátku na krk.

Tj. - šátek klidně - ale zrovna tak klidně i kočárek. Prostě svobodnou volbu pro mámu i dítě - ovšem mám dojem, že pan Marek by nám právě tu svobodnou volbu rád sebral...
M.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.