| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Psychika rodičky

Kláro, já mám podobnou zkušenost jako ty - taky jsem první dítě rodila ve Vrchlabí a byla jsem moc spokojená (jen to bylo "ve vhodnější dobu" - v září :-). S druhým jsme chtěli taky do Vrchlabí, ale zrovna rekonstruovali, takže měli zavřeno. Tak jsem vyrazila do Hořovic. Předtím jsem tam byla na "přednášce pro rodičky" a žádný zázrak jsem nečekala - když přednášející doktorka třeba řekla, že si můžeme sice zvolit porodní polohu, ale pro ně je nepohodlnější na porodním lehátku (panebože, tak kdo tady vlastně rodí?). Nakonec jsem byla Hořovicemi příjemně překvapená, i když trochu to bylo i tím, že jsem chytla dobrou doktorku. V zásadě bez zpochybňování a problémů dodržovali můj porodní plán a pak ho poslali dál na novorozenecké (měla jsem tam i co chci nebo nechci a by dělali s miminkem) a tam sestry samy říkali doktorkám "Maminka nechce odstranit pahýl pupečníku" a nikdo to dál nekomentoval... Je fakt, že hodně mi taky při porodu pomohla přítomnost duly (to ale bohužel zadarmo ani hrazené pojišťovnou není).

V zásadě bych po této zkušenosti šla rodit do skoro jakékoliv menší porodnice - myslím, že v menší porodnici je větší šance, že se člověk domluví. Samozřejmostí je pro mě porodní plán (jestli chceš, pošlu ti vzor svého mejlem), který před porodem v porodnici proberu. Důležitá pro mě byla i zkušenost prvního pohodového porodu - když mi chtěli dávat oxytocin na vypuzení placenty, mohla jsem argumentovat, že při minulém porodu vyšla během chvilky, tak ať mi nic nedávají dokud opravdu nejsou problémy...

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.