Přidat odpověď
tak je to specifikováno jako "zdravotnické zařízení" což pracoviště fyzioterapie (obvykle) je. Pro to slovíčkaření je nutné aby to mělo statut "zdravotnické zařízení", což asi všichni mít budou. Respektive na pojišťovnu musí, neboť ty uzavřou smlouvy jen se zdravotnickým zařízením.
Jinak teoreticky může fyzioterapeut pracovat i bez pojišťovny za úhradu, jen by asi byl omezen rozsah těch služeb, vlastně by šlo o živnost na masáže, ne o fyzioterapii.
To stanovisko odborů je tak trochu blábol, už jen proto že rehabilitace je termín co se již dávno nepoužívá. Tedy pro to ošetření, které asi má zakladatelka na mysli. Výkony fyzioterapie jsou léčbou.
Ta definice tam rehabilitace je prostě blbost, ano někdy jde o udržovací a zlepšovací proces, ale často o léčbu, rovnou např. injekcím apod. Je z toho vidět že kdo to psal, neví co obnáší fyzioterapie.
Z pohledu zdravotnictví jde o ošetření. A některé úkony fyzioterapeuta jsou vyšetřením (přímo tak i nazvané v seznamu výkonů).
Co je otázkou je třetí bod dle zákona - není možno provést mimo pracovní dobu. To už si musí každý vykomunikovat se svým zaměstnavatelem.
Předchozí