Žženo, jo, ale to zas dostáváme do kruhů šlechty, navíc v Anglii to dědické právo nebylo úplně identické s "kontinentálním". A nejen dědické. Já měla na mysli poměry u nás, v prostředí řemeslníků, živnostníků, sedláků... tam to většinou nijak dramatické nebylo. Samozřejmě, když zemřel chudák, tak měla vdova a děti krušnej život. Jenže o tolik lepší to není ani teď. Ono vyloženě hlady neumíralo tolik lidí (když pomineme opravdu období hladomorů nebo válek) ani v historii. Chudej člověk na tom byl blbě vždycky. Bez ohledu na pohlaví a na státní zřízení.
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.
Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.
Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti. Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.