Přidat odpověď
Sukně jsou "vynález" pro ženy kvůli tomu, že jaksi v těch sukních líp větrá pipina. Ono tohle se ví od věků věků, že my na sebe teď rveme silonky a umělý spodní prádlo je zase jinej problém.
Mimochodem, i chlapi původně nosili roušky, tógy apod.
Nejstarší doklady o používání kalhot lze nalézt u kočovných euroasijských nomádů jako byli íránští Skythové, Sarmati, Dákové nebo Achaimenovští Peršané. Ve starověké Číně oblékali kalhoty jen vojáci.
Významným etnikem, u kterého je prokázané používání kalhot, jsou Galové (Keltové). Dokladem může být, že Římané Zaalpskou Galii neoficiálně označovali jako Gallia Bracata („kalhotová“), podle tradičních dlouhých kalhot místních obyvatel. Kolem roku 750 př. n. l. začíná pravděpodobně právě od Keltů pronikat používání dlouhých kalhot ke kotníkům ke germánským národům. Římané a Řekové ale galské a germánské kalhoty odmítali jako nekulturní a barbarské. Když se na konci 4. stol. n. l. začaly v Římě kalhoty prosazovat prostřednictvím vojáků v římských legiích, byl dokonce vydán císařský dekret, který je zakazoval.[4]
Ačkoliv je tedy evropská kultura silně ovlivněna svými románskými kořeny, kalhoty tato civilizace přejala od „barbarů“.
Předchozí