| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

...."Taky gramy na kilogramy desetinným číslem páták těžko "dá", protože desetinná čísla se v pětce učí, ale zlehka, dělením se dostat na tisíciny je spíš šestá třída. Ad římské číslice - co je to skvěle. Znát znaky, umět přečíst jednodušší čísla - to je jasné, Ale vědí, které se mohou "předsadit" (I, X, C)? Zapíší třeba číslo 446, vědí jak na psat 1900 atd? Si myslím, že s tím by měla většina potíže".

Tak z výše zmíněného statistického vzorku 19 kusů, těch 18 kusů údajně dávalo jak desetinná čísla v převodech jednotek, tak římské číslice i v řádu tisíců, desetitisíců, statisíců včetně toho "předsazování" a to oběma směry z arabských čísel na římská i z římských na arabská a to všichni rychle, správně, bez zaváhání. Ten jeden kus nedával skoro nic, je absolutně mimo, není to jen o římských číslicích (ty já taky moc nedávám a považuji to celkem za zbytečnost) či převodech jednotek (ty naopak považuji za celkem podstatnou věc), bohužel ten kus je látkou matematiky za 4.-5. ročník prakticky nepolíbený...smutné~n~~n~~n~...Sice něco málo už dohnal, ale dohánět v 5. třídě před přijímačkami násobilku, sčítání a odčítání pod sebou, dělení se zbytkem a další naprosto základní věci je opravdu na pováženou... Tohle má dítě už dávno umět, mít zafixované, procvičené a zautomatizované, aby takové úkony vykonával nejen bez chyby, ale také rychle a přesně a nebrzdily ho v složitějších úlohách... Během 1.-3. ročníku tenhle kus matiku miloval,šla mu, uměl vše, co brali, sám si počítal navíc doma příklady, za které tehdy dostávali jedničky, což pro něj byla úžasná motivace, o hodinách dával pozor, bo ho tehdy výuka bavila...pak se jaksi nějaká ta fatální chybička vloudila a z dalších let neumí nic...

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.