| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Psychika rodičky

Ahoj Šáry,
nerada bych se mýlila, ale mám pocit, že jsme ve Vrchlabí narazily na ty samé... řekla bych vyhořelé ženštiny.
Z porodu si pamatuji na až neskutečně empatický přístup mladého porodníka a později na milého pana primáře, jež vzal tak trochu "záležitosti do svých rukou", když zjistil, že porod několik hodin nepostoupil.
Nepříjemná byla paní doktorka, jež mi tvrdila, že tohle nejsou porodní bolesti a já mám jít spát a přestat se jí tam producírovat po chodbě. Chladná a neosobní byla PA u porodu, vypadala velice zklamána mou neschopností porodit:-)) Ale kdo mne skutečně založil na poporodní depresi byla PA u které jsme před porodem absolvovali kurz (veliká propagátorka přirozených porodů) a u které jsem po něm hledala pochopení. Velice zodpovědně mne "podpořila" v myšlence, že jsem porod skutečně nezvládla a kojit prý asi taky nebudu. Její necitelná slova mi budou znít v uších asi ještě pěkně dlouho.

Mám už několik měsíců v PC rozepsaný dopis panu primáři s poděkováním jemu, ale zároveň i s upozorněním na to s jakým přístupem se u nich může rodička setkat. Já jsem totiž po dlouhatánské době sebeobviňování došla k závěru, že né moje, ale její chování nebylo v pořádku.
Stejná porodní asistentka měla během porodu na starost mou švagrovou. Ta si posteskla, že to opravdu moc bolí (očekávala slovní povzbuzení či nabídku nějaké úlevové polohy), byla však povzbuzena slovy:"Tady vám nic nedáme, jste si to měla rozmyslet předem, jestli sem chcete jet." Stahy se opakovaly po 5 minutách a PA odmítla udělat i vyšetření... interval je moc dlouhý, ještě to není k porodu. Nakonec jí však uprosil švagr... "jé, už vidím vlásky". Poprosili o vanu, dostali jí, švagrová usínala mezi stahy, PA končila služba a rozloučila se slovy: "No tak já půjdu, jestli se vaše žena ještě probudí, řekněte jí ať zatlačí." Miminko se narodilo 15 minut po jejím odchodu, stahy byly stále po 5 minutách:-)

Nevíš Šáry proč tam tyhle "ikony boje za PP" stále pracují? Možná by se měli věnovat již jen propagaci (kurzy byly moc pěkné!!!) a psaní článků, když jsou tak moc nespokojené s výkony rodiček.
Tak mne napadlo - jakoupak asi oporou by byl během porodního procesu autor článku, jestlipak by také námi nebyl zklamán...

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.