Přidat odpověď
Je možné obojí - peníze nebo podíl, musí se dohodnout.
Spíš se mi nelíbí, že mají děti dědické právo na nemovitost, když umře první z obou rodičů. Obvykle ten druhý z rodičů zůstavá v bytě, který je v SJM. Sám je v situaci, že bude muset domácnost táhnout sám a musel by ještě k tomu vyplácet podíly či být v nuceném spoluvlastnictví s lidmi se kterými by nechtěl být (i když by to byly i jeho děti). Přece oba rodiče investovali do nemovitosti,tak ať sdruhý zbylý rodič prostě užívá a stará o nemovitost v klidu a teprve až po smrti druhého z rodičů by mohli dědit potomci dle příslušných podílů...A to nemluvě o nezletilých dětech, ty mají velké podíly, takže vdovy s malými dětmi si mohou akorát doufát, že z nich vyrostou slušní nehrabiví potomci...
Jak je to v případě nemovitosti na hypotéku, dědí i potomci i splátky hypotéky v příslušných podílech nebo je to celé na chudákovi druhém rodiči?
Proč je to tak nešikovně udělané? I potomci mohou být pěkně hrabiví a nebudou chtít se vzdát svého podílu dědictví a pozůstalý rodič se nemá jak bránit a jen přijde na mizinu nebo o nervy.
Předchozí