V Praze je tedy velký rozdíl dostat se na osmileté státní gymnázium oproti osmiletému soukromému gymnáziu či církevnímu. Na soukromá gymnázia se hlásí mnohem méně dětí, toleruje se tam horší prospěch, méně bodů u přijímacích zkoušek je to mnohem lehčí. Navíc je jich v Praze docela dost. Na jednom státní osmileté gymnázium v Praze se hlásilo asi čtyři sta dětí, brali šedesát a přijímací zkoušku udělalo skoro dvě stě dětí. Jinde by jim ten počet bodů, kterých dosáhly bohatě stačil k přijetí, tady měly smůlu. Brali jen ty, které měly nejvyšší počet bodů.
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.
Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.
Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti. Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.