| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Psychika rodičky

Vsechny zeny, ktere veri sami sobe a veri, ze jsou schopne zvladnout bolest, ktera vychazi z nich samotnych (ne bolest zpusobena nemoci nebo jinym clovekem, a ktera ma svuj cil), by se nemely nechat presvedcit rodit v bezne porodnici. Prirozeny porod je "pouze" o tom, ze se naucite zvladnout tuto bolest samy. Jde to prirovnat k meditaci. Rozhodne jde o druh tranzu, ktery clovek pri te bolesti zazije.
nejde o to bolest zahnat nebo ji nevenovat pozornost, ale naopak je nutne ji prijmout. a to neni mozne v pripade, ze nemate absolutni klid.
Alespon tohle je pro me nejdulezitejsi. A proc je to tak dulezite? Prave kvuli tomu co jsem psala vyse-je zde ukryta zenskost. Kdyz jsem mluvila s maminkami, ktere rodily doma, mela jsem pocit ze mluvim s zenami z prirody. Silne osobnosti s obrovskou zenskou silou ktera z nich byla citit aniz by promluvily. Dokazaly porodit sve dite samy.
Ja mam podobny zazitek i kdyz z porodnice, ale porodila jsem temer jako kdyby to bylo doma. Tato zkusenost se sebou sama mi dala opravdu hodne.

Jinak je mi trochu lito ze pan marek opravdu pise trosku "sektarsky". Presto ze mam prirozene porozene dite, take samozrejme place, presto ze ho nosim v satku, place nekdy i v satku. Je to miminko a miminka proste placou. Myslim, ze je chyba takhle zjednodusovat, protoze to pak opravdu nikoho nepresvedci vzit porod do svych rukou.

Takze zeny, nenechte se okrast o sve budouci sebevedomi, a nemyslete si, ze epidural nebo doktori porodi za vas. Bere to soustredeni na sebe sama a v tom je ten problem.
Kdyz to zvladnete sami, budete pak mnohem silnejsi. V tom pro me tkvi podstata PP.
michala

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.