| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Jak se rodí na farmě v Čechách

Také gratuluji pani Johaně ke zdravému dítěti.
Nicméně pro mě článek není popisem krásného porodu.Vadí mi ten křik a samota(PA je zde popisována jako méně erudovaná a trochu rušící) Rodila jsem dvakrát, potřetí mě to čeká. Také jsem se ztotožňovala s průběhem kontrakcí a intuitivně jsem cítila co a jak, vítala jsem přítomnost PA, se kterou jsem
hovořila o miminku,později už jednoslabičně,věděla jsem, že to moje tělo dokáže, ale povzbuzení ze strany zdravotního personálu pro mě moc znamenalo. Neměla jsem
žádnou potřebu křičet bolestí, ačkoliv jsem nepoužila žádné tišící prostředky. Mám pocit,
že ženám, které ještě nerodily je opakovaně předkládán průběh porodu jako hraniční zážitek,který navíc správná matka prožije sice za bolestného řevu, zato náležitě aktivně a bez pomoci opruzujících zdravotníků. S tímto obrazem bych si jako prvorodička fakt nevěděla rady.Takže podle mě je porod je přirozená věc,náročná a je fajn se o někoho opřít. Já mám zkušennost, že školený zdravotní personál je k tomu ideální. Co se dětí týče, je to neobvyklé, ale nevím. Já mám vzpomínky z dětství na dramatické líčení porodu, což mé první těhotenství hodně poznamenalo,ačkoliv jsem nikdy ani nezahlédla kapku krve. Pokud tyto děcka, která čas od času taky řvou, když si něco udělají, viděla jak mamka ihned chová bráchu a je to normální, možná budou mít daleko menší noční můry, než jejich vrstevníci, jejichž maminy u kafča dokola probíraj, jak jim o ten život šlo.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.