| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Mé předporodní peripetie - doplněno o porodní a poporodní část!

Sosan,
v nasich zemepisnych sirkach (CR&SR), je uz znamym zvykom a folklorom pokladat porod za zivotu nebezpecnu cinnost. Naraba sa s nespravnym argumentom, ze porod doma = velke riziko, porod v nemocnici = ziadne riziko. To vedie k nelogickym zaverom a oznacovaniu ludi s odlisnym nazorom, nez "veduca uloha gynekologov-porodnikov na vecne casy a nikdy inak", za cvokov...
Avsak, darmo to tu ja aj pisem, Johanka, ktora dvakrat porodila doma, to vie lepsie ako ja, ze porod doma sa zvladnut da ;o) Celkom by ma ale zaujimalo, preco dva porody doma v Nemecku boli uskutocnitelne, akceptovane a nikto nezacal s hororovymi prebehmi o smrti pomaly celej familie, ktora zda sa, v Cechach (a na Slovensku) hrozi. Zeby zmena klimy??? ;o)))
K tej zodpovednosti - v Holandsku to maju zariadene tak, ze porod doma je uskutocnitelny, ak neexistuju kontraindikacie - teda rodicka je zdrava, ma bezproblemove tehotenstvo, neprekrocila urcitu vekovu hranicu, nema nadahu, dokaze sa v pripade nutnosti dopravit do nemocnice do pol hodiny, atd... Vtedy je vysoko pravdepodobne, ze porod bude prebiehat bez komplikacii a je nepravdepodobne, ze komplikacie nastanu. Nie je to vsak iste, ale to nie je nikde, ani v nemocnici. Ak ta to tak zaujima, pohladaj si tieto informacie - su dostupne, dokonca aj tu na rodina.cz ;o) Poznam pribeh zeny, ktorej porod doma neprebiehal tak ako mal, napokon porodila dcerku cisarkym rezom. Do nemocnice ju nedoviezla sanitka, ktora naozaj v NL nestoji pred kazdym domom, kde sa prave rodi, ale jej vlastne auto! To len v nasich koncinach sa maluje porod ciernymi farbami. Pokial sa zena citi bezpecne v nemocnici, v nemocnicnej bielizni, alebo napichana infuziami ako ihelnicek, alebo s heslom "len nech to uz mam za sebou" na perach, alebo... nech sa paci, vtedy je to v poriadku. Ja sice nemam takuto predstavu o mojom porode, ale ani nekoho nenutim, aby moje predstavy prijal za svoje. Nechapem ale preco sa stava nieco, co sice akceptuje vacsina ludi, jedina mozna alternativa... Vysvetli mi to niekto? Preco gynekologova predstava o porode zeny je ta jedina spravna?
A este jedna vec - PA, ktora odfusuje pomoc pri porode, ju tak dobre odfusuje doma ako aj v nemocnici, nemyslis? Alebo, ze by zase posobila nejaka zmena klimy a v nemocnici je kazdy dokonaly??? ;o)

Johanka, diky za pekny clanok! Uistuje ma to v pocite, ked sa chce, tak sa da - myslim tym zmeneny postoj zdravotnikov. A tiez dalsia vec - kolkokrat sa uz porodnici-hlavy studovane nechali pocut, ze porod doma nie, lebo nie je zabezpecena poriadna starostlivost o rodicku. A nakoniec to tu mame, su to prave porodnici, ktori tuto pomoc zene a jej dietatku odopieraju. ;o(

Pekny den!

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.