| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Jak se rodí na farmě v Čechách

MIlado, ten článek z Porodnice (resp. Ženy-in) nevystihuje zrovna to, co bych od ambulantního porodu očekávala ;o) Pokud se na mne kvůli ambuporodu někdo obrátí, poctivě na něj dávám odkaz (pokud přináší odpověď na položené otázky), takže ze zpětné vazby vím, že nejsem jediná, komu "apolinářský model" nevyhovuje.

Mně ambuporod taky nevyšel, ale bylo to moje rozhodnutí - lékařka z porodnice mi doporučila kontrolní odběry, které jsem sama považovala za vhodné. A můj problém je ten, že v lékařích jsem vybíravá a kvůli náběrům bych se jako nedělka s novorozenětem v šátku musela začátkem března tahat MHD přes půl Prahy, protože ve svém okolí mám pouze děckařku, k ostatním lékařům nelituji cesty... Poctivě přiznávám, že už tahle představa mě odradila a radši jsem zůstala v nemocnici na nadstandardu. Zvlášť když v Krkonoších bylo tou dobou hezké slunční počasí spojené s dostatečným množstvím sněhu, takže jsem věděla, že starší Verča tak s tátou užije mnohem víc zábavy, než kdybychom už byly v Praze.

JInak určitě v ČR bude někdo, kdo rodil ambulantně, nemůžu znát rodičky :o)))) Z doslechu vím o jedné, co ambulantně rodila ve Vrchlabí, ale je to info z druhé ruky, já s ní nikdy v kontaktu nebyla, takže netuším, jak si péči zajistila. A když jsem možnost ambuporodu probírala s vrchlabským primářem Kavanem a lékařkou Korbelářovou, tak říkali, že sice ambuporody jako takové nedělají (nezajišťují péči a nejsou z nich nadšení), ale že občas se nějaká zájemkyně objeví a po porodu domů odchází. Takže kdo hledá, najde ;o) Mám pocit, že 24 hodin po porodu tě bez problémů jako druho a vícerodičku pustí i z pražské Bulovky - už si ale nevzpomínám, kde jsem k tomuhle infu přišla.

Na druhou stranu nedávno jsem koukala na stránky Aperia na jednu pražskou porodnici, a ti měli vyloženě napsáno, že dřív jak tuším čtvrtý (nebo pátý?) den domů nepustí nikoho ani na vlastní žádost...

S.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.