| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Mé předporodní peripetie - doplněno o porodní a poporodní část!

Jó, jó, Sosane, všechny ty diskuze mezi námi dvěma na tobě nezanechaly ani ty nejmenší představy, jak to v zahraničí u porodu doma probíhá...

Ve stručnosti - není nic zvláštního, co by musel gynekolog předem vyšetřit. Naopak, v zahraničí bývá možnost se třeba svěřit do rukou porodní asistentky, která těhulku během těhotenství doporučí na ultrazvuk či preventivní vyšetření gynekologem a jinak sama rozhoduje, jestli je dost zdravá na to, aby mohla být v její péči nebo jestli je vhodné ji převést do péče lékaře. Že by tohle naši lékaři nezvládli? :o) Konečně, i já se od svého gynekologa nedozvěděla nic převratného, co bych už předem nevěděla od jeho sestry :o) a k němu do ordinace jsem chodila spíš na přátelské poklábosení :o) Samozřejmě, s výjimkou UZ, ty mi sestra nedělala.

Že je u nás málo PA schopných zvládat porod doma je pravda. Těch pár, co tu existuje, jezdí za zkušeností do zahraničí či se učí jedna od druhé. Je smutné, že takovéto aktivity stát nepodporuje, přeci jenom i v Čechách chtějí ženy rodit doma, Johanka není jediná. A argument, že se stejně jedná o nějaká maximálně dvě-tři procenta, neobstojí. Pokud vím, i v RAkousku či Německu ten počet bude obdobný, přesto jejich zdravotnictví záleží na tom, aby se jim dostalo kvalitní péče.

A za problém nepovažuji ani péči pediatrů po porodu - jak už jsem psala, ráda bych rodila ambulantně, to znamená, že moje pediatrička mimčo uvidí naprosto nevyšetřené a neoočkované, a stejně jí nedělá problémy si ho vzít do své péče. Dokonce se mě ani nesnažila přesvědčit, že si její péči musím zaplatit, protože pojišťovna ji proplácí jenom v nemocnici... Takže tohle bude spíš o ochotě než o zákonech.

O tom, že by bylo běžné, aby rodičky jezdily do porodnice bez dokumentace a za pět minut dvanáct... No nic, škoda se opakovat. PA vede řádnou dokumentaci a představ si, často je ten stav tak "akutní" že i v Čechách se nejdřív hodinu kecá kolem faktu, že žena nezodpovědně rodila doma, než se konečně začne něco dít. Viz i článek na Rodině, ale vím i o jiných podobných případech cestou ústního podání. Takže samozřejmě, i k akutnímu příjmu může dojít, ale to samozřejmě může i když doma rodit nebudu - už z pouhého faktu, že prakticky všechny ženy v ČR začínají rodit doma a samy se rozhodují, kdy a jak do porodnice odjedou.

S.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.