| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Jak se rodí na farmě v Čechách

Bibi,
nejako s tebou moc nesuhlasim.

1. o tehotenstvo a porod som sa zacala zaujimat asi tak rok pred pocatim Danka ;o) Odbili biologicke hodiny a tato tema ma chytila natolko, ze som studovala vsetko mozne o porodoch. Nakoniec to vyvrcholilo rozhodnutim porodit prirodzene a doma. Ale nie o tom som chcela... Myslim, ze som bola teda poucena a scitana dost. Napriek tomu som pri porode kricala. Islo to zo mna vlastne samo - kontrakcie boleli jak slak a ja som prirodzene kricala od bolesti, vobec som nad tym "nerozmysla" (nebolo to vlastne vedome). PA mi opakovala, ze mam dychat, ze maly potrebuje kyslik, ze mu ho mam dat a zacala dychat so mnou (uzasna pomoc a podpora!) Su zeny, co pri porode nekricia, su take, co kricia. Ale urcite neplati, ze kricia len tie nevedome a tie uvedomele su ticho!

2. neviem, ci je tak uplne pravda, ze pribeh porodu sa moze za sekundu zvrtnut. Ak by to tak bolo, tak je predsa uplne jedno ci sa rodi v nemocnici ci doma - v priebehu sekundy sa ani v nemocnici asi neda vela zachranit. Skutocne patologie prichadzaju v okamihu, alebo sa da dopredu odhadnut, ze situacia, ktora pri porode prave nastala moze eventualne viest k problemom a komplikaciam?

3. informovat sa ake polohy pri porodoch nemocnica umoznuje - to je dost pritiahnute za vlasy. Pri fyziologickom porode predsa neexistuje dovod na to, aby bola nejaka poloha neumoznena! Ostatne rodiaca mamicka je v nemocnoci platiaci klient a nie nieci podriadeny, ci nevzdelana skolacka, ktoru treba vychovavat a nepristojnosti jej neumoznit! To personal by mal mamickam vychadzat v ustrety a samozrejme prijat ich predstavy o ich porode a nie naopak. Vacsinou su to totiz veci, ktore nechcu ziadne peniaze navyse!

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.