| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Jak se rodí na farmě v Čechách

Milé kolegyňky, doufám, že se to někoho nedotkne, ale při čtení různých popisů lékařských postupů, léčebných matod a pod. se mi vybavil jeden "starý, ale dobrý"....

Starší paní příjde k doktorovi a říká:
"Pane doktore, mám takový malý problém s větry. Popravdě musím říct, že mně to až tak moc netrápí, protože moje větry nevydávají žádný zápach ani nejsou slyšet, ale přece jen bych s tím ráda něco udělala. Po pravdě řečeno, za tu dobu, co tu sedím a hovořím s vámi jsem si ulevila asi dvacetkrát a vy o tom ani nevíte."
"Rozumím", přikyvuje chápavě doktor. "Tu máte recept na jeden lék a přijďte se mi ukázat za týden."
Za týden je paní nazpět: "Pane doktore," spusti hned ve dveřích, "Co jste mi to dal? Moje větry jsou sice stále tiché, ale zato teď strašně smrdí."
"Výborně!" na to doktor. "Teď jsme vám uvolnili nosní dutiny, a můžeme zkusit neco udělat i s vaším sluchem."


Co se týká "zvuků" při porodu, tak vím, že jsem různě hekala a mručela :-DDD, ale určitě jsem neřvala. A to jsem byla v porodnici. Velice mne překvapila reakce asi dvou z vás, které se podivily, že porod doma bolí. A PROČ BY NEMĚL BOLET? Je přece jedno, kde se budu snažit např. nacpat fotbalový balón do otevřené pusy - doma, venku, v nemocnici. Vždycky by mně to přece bolelo. A to, že některá žena křičí a některá funí a jiná heká - každá jsme jiná, máme jinek uzpůsobené porodní cesty, máme jinak velké dítě, a jiný práh bolesti. Já třeba když si skřípnu prst do dveří, tak nebudu křičet, ale asi hoóóóódně sprostě nadávat.... :-D.
Vím, že při porodu druhé dcery jsem se snažila tlačit a dost to bolelo a hlavně něco nebylo "to ono". Tak jsem to řekla doktorovi, že to nejde, že nemůžu tlačit. On něco srovnal (asi Áje ručičku) a povídá že jdeme na to. No a na dvě další zatlačení byla Ája venku. A vůbec se nepodivuji nad tím, že tu někdo popisoval, že byl v této fázi porodu skoro mimo realitu, moc si nepamatuje a pod. Já - i když mezi hekáním - jsem s porodníkem normálně mluvila asi 1 minutu před porodem dítěte (3,65 kg).

Takže zkusme respektovat naše rozdílnosti fyzické i psychické a roďmě co nejsnadněji (ať je to kdekoliv :-D)
Simča

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.