| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Mé předporodní peripetie - doplněno o porodní a poporodní část!

Milá Janini,

nejsem lékař ani porodník. Jsem jen obyčejný laik, který se snažil prostudovat všechno možné. Mám dvě děti. Než se nám narodila mladší dcerka, jedno miminko jsme ve 12. týdnu přišli. Po této velice bolestné a nepříjmené situaci jsem pročetla, vše,c o mi do ruky přišlo. Plně tě chpu a souhlsím s tebou.
Když jsem pak znovu otěhotněla, byla jsem vděčná za každé vyšetření, za každý test, který vylučoval "problém". Ano 100% jistota zdravého dítěte není nikdy, dokud se děťátko nenarodí. Sami o sobě testy nezaručují zdravé dítě, ale dávají mi možnost volby v případě, že není vše jak má být. Nejsem si totiž vůbec jistá, zda bych měla v sobě dost sil donosit, porodit a vychovat dítě s vážným postižením. Nevím, jak bych se rozhodla, kdyby třema výsledky amniocentézy nedopadly dobře. Ale měla bych volbu. Zjistit postižení až na pordním sále, to už pro mě není volba.
Nikdey bych neměla odvahu rodit doma. Ano 3x může žena porodit jako "po másle" a po 4, může během někoika sekund nastat takový zlom, že je nutný okamžitý zásah. Nikomu neupírám právo rodit doma. Ale na druhou stranu si nejse jistá, zda matky, které se pro toto rozhodnou, jseou připravené nést následky svého rozhodnutí. Nechci a nebudu Johanku a další strašit tím, co se může, to si jsou snad všdomé. Kdo ale bude platit pskytnutou pomoc a nedej bože následné léčení matky nebo dítěte, pokud nepůjde vše tak, jak si ony naplánovaly?

Nechci tvrdit, že je Johanka neinformovaná, že si neuvědomuje co by se mohlo stát. Doufám, že ano. Ale přesto s tebou, Janini, budu souhlasit: "Nevědomost je sladká, ale také slepá."

Přeji Vám všem krásná a zdravá miminka, která Vám budou přinášet jen radost a porod, na který budete rády vzpomínat, i když třeba nebude úplně 100%. Ono to totiž zase až tak důležité není, důležité je, že se zrodí nový člvíček - Váš človíček. Ani jeden můj pord nebyl bez komplikací a přesto na ně ráda vzpomíná.
Lenka

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.