| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Jak se rodí na farmě v Čechách

Kveto, Johanka si platit PA z Rakouska NEMUSELA. To je jako bych ja rekla, ze jsem si MUSELA zaplatit privatni odbornou peci sveho gynekologa a porodnika u porodu (ac v porodnici), nebot jsem nechtela byt napospas momentalni nalade personalu, rodit v klidu a pohode. Ne, nemusela jsem - CHTELA jsem to, byla to moje volba. Stejne tak jako Johanky volba rakouske PA. Souhlasim s nekterymi komentari k minulemu clanku, kdy mi pripada ponekud zvlastni, ze pani Johanka zadala o penize nadace a zde uvedla i cislo uctu, kdyby chtel prispet nekdo z diskutujicich. Skutecne vyborny napad - az budu priste rodit, hodim sem svoje cislo uctu, at mi nekdo prispeje na zaplaceni meho soukromeho porodnika!!! Omlouvam se za ironii, ale tohle je docela silny kafe, kdyz chce nekdo od lidi penize na svuj porod...

Predchozi clanek jsem cetla, i diskusi. Vim, ze predchozi porody mela Johanka s PA (i kdyz ta rakouska dorazila pozde). Boj pani Johanky obdivuju, ale tento konkretni pripad (viz posledni clanek) je jiny. Johanka v tomhle pripade o sve PA sousedce pise, ze "Takže jsem s ní eventuální asistenci u našeho porodu ani nedomlouvala." (protoze mela pocit, ze kdyz to pujde dobre nebude ji potrebovat a kdyz ne, stejne skonci v porodnici). Hmmm. A tatka Jirka naklada vsechny vydesene deti a svou rodici zenu s komplikacemi na korbu traktoru a vyrazi do porodnice:o))) Pravda, tahle predstava neni ani trochu smesna...

Ve vyspelych zemich skutecne pri domacich porodech maminky ci deti neumiraji. Ale to je prave ono - tyhle staty maji velkou tradici (zejmena Holandsko, Velka Britanie) v domacich porodech a jsou na to nalezite pripraveny strukturou pece (ja jsem ovsem psala o dobach minulych, kdy rodici zeny nemely tu peci, kterou maji dnes). K tomu, aby se CR dostala nejejich uroven mame jeste hoooodne dlouhou cestu. Paradoxne v techto statech naopak nestoji za nic pece v porodnici. A zrovna vcera jsem mluvila s jednou maminkou, ktera rodila ve VB, v porodnici, tentyz den ji "vykopli" domu s tim, ze nemaji misto (kdo to tu zminil, ze jde hlavne o penize - Schamko?), ackoliv si nevedela s miminkem rady, neumela ho nakojit...Nikdo ji nic neukazal, neporadil, PA za ni chodila par dni po porodu kazdy den na 10 min...tak to je priklad ukazkove pece z vyspeleho statu:-(

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.