| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Jak se rodí na farmě v Čechách

johanko, ahoj,
gratuluju k uzasnymu porodu, kaiovi pusinku, dale dik za vyborny clanek a -co me opravdu tesi- civilizovana diskuze, hmm :-))

ale k ty zodpovednosti:
mam zkusenost ze spitalu i z domorozeni, v obou pripadech me ti lidi (tedy i samotna PA) rusili, jsem samotar a stydim se. treti bych nejradsi dala uplne sama s asistentkou, ktera prijede az tesne po a vyplni papiry ;-)

ale: snit si o necem pro me neni za kazdou cenu tim jedinym resenim. predstavte si, ze moje telo funguje tak, ze mi ted celou dobu dava najevo, ze to cele neprobiha smerem kterym ja chci, neustale sili pocit, ze bude tyden v porodnici. no tak bude! (zni jednoduse? po tolika letech propagace porodu doma?)

domorodicka se totiz nerovna vzdy fanaticce, ktera bude rodit doma za kazdou cenu. procetla jsem spoustu noci na americkym netu, i u neasistovanych porodu, ale ve valne vetsine pripadu se nejedna o matky neinformovane, naopak: JE TO O INFORMOVANOSTI. matky, ktere informovane jsou (tim nemyslim jenom jak porod probiha, jak dychat, co mit kdy a kde), ktere jsou informovane o zodpovednosti, ktere jejich rozhodnuti nese (hlavne u neasistovanych), rodi zodpovedne (a rvou si u toho, nebo se nechavaji fotit, nebo oboje, holt podle natury). navic jsem se ve velke casti techto pribehu setkala s virou, s virou v boha, ktery celemu porodnimu procesu bude pritomen, stvoritel, a ktery vi, ze pokud miminko ma umrit, ma to svuj duvod a neni to o miste, kde se umira, (i takovy pribeh lze precist, ale podle pitvy by dite prokazatelne neprezilo, i kdyby se porodnik pokrajel.)

je to o informovanosti. neptejte se me, kde jsem to cetla, ale podle te studie proslo 50% PA pozitivni pripravou, 50% negativni pripravou k porodu - a je nasnade, ktera kontrolni skupina mela vyssi procento komplikaci u porodu.

jake porodni zazitky jste dosud slysely, tak budete rodit ,-))

a existuji i prokazatelne bezbolestive porody (viz noci na americkym netu :-O

krasny velikonoce
(neni to jen o smrti, je to o znovuzrozeni)

bora

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.