| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku V naději 2 - Porod

Kopíruji:

Povinne screeningy:
1. ultrazvuk kycli - nemusi byt do 5. dne po porodu
2. ockovani tuberkulozou - ockovani nejdrive 4. den po porodu az do 6. tydne
3. odebrani krve ditete z paticky a odeslani vzorku do Prahy do Vinohradske nemocnice (to mi udela detska doktorka v prvnich dnech po porodu)
Nepovinne screeningy:
1.ultrazvuk ledvin
2.vysetreni ocicek ditete -asi do 14 dnu po porodu

........................

Ahoj,
ještě mě napadlo, když tu vypsala Johanka povinné screeningy, jak to chodí v Anglii u porodu doma a kdo dělá co:
1. Ultrazvuk kyčlí se dělá pouze pokud je k němu důvod (poloha koncem pánevním v děloze apod). Při porodu v nemocnici vám miminko ihned po porodu zkontroluje pediatr, po porodu doma je na vás, kdy se buď vy dopravíte s miminkem ke své lékařce a nebo kdy ona přijde na prohlídku k vám domů. (samozřejmě čím dřív tím líp). Záleží na domluvě. Tato doktorka kontroluje kyčle, prohlédne celé miminko, fontanelu, uši, oči, nos, ústa, pupík, genitálie, kyčle apod.
Ale tohle "kontrolování" miminka samozřejmě provede i PA ihned po porodu.

2. Očkování na tuberkulozu se neprovádí
Očkuje se ve 2 měsících proti černému kašli, dětské obrně, záškrtu, tetanusu a meningococovi C. Tohle očkování se opakuje v 3. a 4. měsíci.

3. Odebrání krve z patičky miminka provádí PA do 10 dnů po porodu. Výsledky vám oznámí opět PA nebo ošetřující lékařka

Z nepovinného očkování se utz ledvin neprovádí a kontrola očiček, teď nevím jestli je to nějaká důkladná kontrola, nebo prostě ta, kterou automaticky dělají PA a lékařka po porodu..

Vyplívá mi z toho jedno. Buď na vyšetření miminka po porodu v UK kašlou, nebo se v ČR z toho kdo, kdy a kde screening provádí dělá zbytečná věda.
Samozřejmě je důležité miminko zkontrolovat, ale jak je vidět, i to zde zvládne PA viz. braní krve z patičky, vše probíhá v klidu domova.

Rozhodně to zde takto funguje, nevím o žádné zanedbané péči a následně postihnutém dítěti.

Vlastně POVINNÝ screening v UK neexistuje, vše mají rodiče právo odmítnout, nebo se rozhodnout podle svého, pokud se jim něco nelíbí. Jako např. po porodu se zde dává preventivně novorozeňatům vitamín K kvůli srážlivosti krve. Buď se dává orálně po dobu několika týdnů nebo injekcí hned po narození. Tohle někteří rodiče odmítají a už jsem slyšela názory, že proto měli "problémy" se svou lékařkou, museli vysvětlovat proč vitamín K nechtějí... Ale donutit vás nikdo nemůže a zažalovat už vůbec ne! Je to vaše dítě, pokud chcete pro něj to nejlepší, péče je dostupná.

V každém případě Henri a Sylvie přeju hodně štěstí s porodem a hlavně péčí po něm :o)

Ed

Ps. Ještě jsem zapomněla dodat, ale o tom se zde už psalo, že 10 dnů po porodu k vám domů dochází PA na kontroly jak vaše tak miminka. Později přebírá péči zdravotní asistentka, která nadále chodí k vám domů 1x týdně po dobu 4 týdnů a nebo vy k ní na kliniku, pokud potřebujete s něčím poradit.
Protože já mám PA soukromou, tak ona bude chodit až do 28 dne po porodu, tím potom její péče o nás skončí.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.