| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Mé předporodní peripetie - doplněno o porodní a poporodní část!

No tak tenhle tolerantní příspěvek mě fakt dostal.
Ale jsem moc ráda, Sosane, že jsi tady upřesnil, co je správné (poslouchat na slovo lékaře, rodit v nemocnici...) a co je špatné (astrologie, léčitelství, homeopatie, rodit doma...) - asi jsem v tom doteď neměla moc jasno, takže jsem se rozhodla porodit doma. Byla jsem přesvědčená, že mám právo se rozhodnout, jak a kde přijde mé dítě na svět (SAMOZŘEJMĚ, že těhotenství probíhá normálně, oba jsme v pořádku a žádné komplikace se nepředpokládají - názor lékaře, nikoliv astrologa). Nikoliv proto, že by mi to doporučil léčitel, ale proto, že se doma cítím mnohem lépe než v nemocnici, proto, že chci být se svým miminkem neustále pohromadě, proto, že se na narození miminka těším a chci si to "užít" bez stresu, nervozity, rutinních zákroků (v naší krajské nemocnici stále ještě předpokládají, že žena bez oholení, klystýru, oxytocinu a nástřihu prostě neporodí).
Bohužel si sice můžu svobodně vybrat třeba zubaře, ale nikoliv porodníka, takže je pro mě mnohem příjemnější představa, jak rodím doma, v prostředí, které dobře znám a kde se cítím příjemně a bezpečně, a kde budu pod dohledem asistentky, kterou znám, než že frčím do nemocnice s přesvědčením, že při mém štěstí budu rodit pod dohledem sestřičky, kterou bolí zuby, a mému děťátku bude pomáhat na svět lékař, kterému právě do telefonu vynadala manželka a potomek přinesl pětku z češtiny.
Neodmítám lékaře ani léčitele, neodmítám ani nemocnici, ale já přeci nejsem nemocná! Pokud budu mít zánět slepého střeva, půjdu ochotně na operaci do nemocnice, ale jsem velice zdravě těhotná a chci velice zdravě porodit.

Myslím, že tahle diskuze a vůbec celá problematika je jen a jen o toleranci. O tom, že by mělo být umožněno ženám, aby si svobodně zvolily, kde chtějí rodit (pokud jim to jejich zdravotní stav umožňuje), a aby se na přirozený porod mohly V KLIDU připravit. Já jsem velice pečlivě zvažovala výhody i nevýhody porodu doma, dokonce jsem si je i sepsala, a těch výhod bylo prostě víc. A naprosto chápu maminky, které dojdou k opačnému názoru. Ovšem nikdy by mě nenapadlo je kvůli tomu pranýřovat nebo nazývat "nezodpovědné" - prostě jen mají jiný názor než já, na tom snad není nic špatného...nebo je???

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.