| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku V naději 2 - Porod

Evi,

nechci dělat moudrou přemoudřelou a říkat, uvidíš až to sama zkusíš, ale ono je to opravdu o prožitku. Když se měla narodit Anička, tak jsem nad tím takto neuvažovala, ale po jednom porodu, jednom pobytu v porodnici už to vidím taky jinak.
Po tom co se dítě narodí, je slušným zvykem nechat rodiče ty dvě hodiny kochat se miminkem, pokud u toho byl i tatínek celou dobu, tak si vychutnat tu úžasnou úlevu, že už je po všem, v tu chvíli nic nebolí (zdánlivě :-) a víš že už bude jen líp. Ani toto nám ve Strakonicích neumožnili, pořád tam ty ženský bouchaly, přenášely, odnášely, dělaly kravál. Pak pošlou tátu domů, tebe odvezou na pokoj, buď ti dají dítě nebo když je noc, jako v mém případě, tak počkají do rána (u mě musely až do odpoledne, nešlo to dřív). A ty mu už můžeš jen psát smsky, jak to bylo nádherné, jak ho miluješ, jak moc ti pomohl, jak miminko otevřelo očka, ze spaní se usmívá a drží se tě za prst a krásně papá (na co jsem měla štěstí já), případně nepapá a pláče, si unavená, sestry jsou na tebe ošklivé, že si připadáš úplně nemožná a chceš ho mít u sebe (což se mi naštěstí vyhnulo). V každém případě jsi tam sama a tvůj partner přichází o ty nejnádhernější chvilky, které se nebudou opakovat.
Dnes mám už doma Aničku a fakt mi delší odloučení nedělá dobře. Jednou jsme byli s manželem na mejdanu v Praze, Aničku hlídala Jana s Tomáškem a my jsme pro ní přijeli už o dvě hodiny dřív, protože se nám strašně stýskalo (a jí vůbec ne! :-).
Opravdu se to dá pochopit až když to člověk prožije. Když jsem neměla děti, tak mi všechny novopečené matky připadaly skoro praštěné, pořád mluvily o kvalitě dudlíků, o barvě kakání a tak. Ale ono je opravdu moc důležité. Silikonový dudlík je úplně jiný než kaučukový a barva takového hovínka, může být teda sakra problém :-).
Přeju ti aby si si tyto starosti, až se rozhodneš, opravdu vychutnala, moc často to obvykle v životě nebývá :-)

Henri

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.