| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Mé předporodní peripetie - doplněno o porodní a poporodní část!

Jistě. Nikdy jsem se netajila tím, že nejspokojenější jsem v péči lidí, které znám a že své doktory si důkladně vybírám - u žádného z nich jsem neměla stejné zkušenosti, jako z nemocniční poradnou :o( Neznám u nich několikahodiná čekání, neptrobírají diagnozy v narvaných čekárnách, mají na mne čas...

Což je jeden z důvodů, proč preferuji porod se svojí porodní asistentkou bez přítomnosti dalších lidí a následnou péči pokud možno ve svém bytě. Je mi líto, že takovou porodnici jsem v Praze nenašla, maximálně mi řekli, že když si přivedu svojí asistentku, budu muset doma nechat svého manžela - a péči ostatního personálu nemocnice se tím stejně nevyhnu... Komu ublíží, pokud se u nás nabídka porodních služeb přiblíží nabídce EU? Už jsem to tu kdysi psala tuším Lukášovi - jsem přesvědčená, že kdyby u nás existovalo víc možností, než ta jedna jediná "osvědčená", ubylo by "nemocničních nespokojenců" :o), třeba proto, že kupříkladu já bych se do "klasické péče" dobrovolně nesvěřila, tím pádem bych neměla možnost si na ni stěžovat, a tím by zase vzrostla její dobrá pověst... Rozumíš mi? Stejně jako na drobný operační zákrok jsem si nešla lehnout do normální nemocnice, kde bych strávila tři dny + předtím obíhání lékařů kvůli předopereačním vyšetřením, ale radši jsem si připlatila nad rámec pojištění za luxus soukromého zařízení, kde jsem jednak stávila asi jen šest hodin, jednak mi veškerá vyšetření udělali ještě v den objednání se...

Mimochodem, teď sice budu rodit v nemocnici, není v místě mého bydliště (za chvíli se přesunujeme do "strategicky výhodnější pozice" :o) ), nebudu mít u porodu vlastní asistentku... ale přesto jsem si dokázala aspoň jakž-takž v rámci českých možností zařídit těhotenství tak, že zatím jsem spokojená, ani mě zatím hrůza z porodnice nepřepadla... A je to z velké míry i zásluha oné porodnice, protože vím, že i když se ocitnu mezi cizími lidmi, tak mé představy o porodu považují za normální. V Praze se mi opravdu nepodařilo najít porodnici, která by je považovala za samozřejmost a nikoli za výplod ducha maminy poblázněné diskuzemi na Rodině... Teď samozřejmě nemluvím jenom o porodní, ale též i o poporodní péči.

Jenže i když jsem spokojená, tak ještě spokojenější bych byla, kdybych nemusela cestovat přes půl republiky. Protože v pondělí mám termín (pravda, ten moc vážně neberu, jinak bych už ve Vrchlabí dávno tvrdla :o) ) a zatím ještě stále nevím, co se starším děckem po dobu porodu. Nehledě k tomu, že v období před daněmi pro nás není nejjednoduší zaplatit si dovolenou v krkonošském horském středisku, kde většina pensionů stále ještě má sezónní ceny za ubytování...

S.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.