| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Mé předporodní peripetie - doplněno o porodní a poporodní část!

Vím, jak to myslíš. Je to pravda - v převážné většině případů se nic nestane, všechno dopadne dobře. Já ale říkám, že komplikace si člověk neobjednává. Ty prostě přijdou. Já jsem svou dceru mohla v klidu a v pohodě porodit doma. Nejspíš by to tak i dopadlo, kdybych se hned nerozjela do porodnice. Byla na světě od prvních stahů za necelé tři hodiny. Porod šel jak po másle, doslova ze mě vyklouzla, ani moc tlačit jsem nemusela. Paráda! O to větší byl pro mě šok za ty dva dny, kdy se mi holčička málem udusila. Proto jsem tak opatrná. Opravdu, nikdy člověk neví, co se přihodí a kdy a v jaké chvíli bude každá vteřina drahá. Já osobně bych si to netroufla - ani porod doma, ani ambulantní porod. Víš, nerada bych se někoho dotkla, chápu, že každý jsme jiný a přemýšlíme jinak. Ale nemůžu se zbavit pocitu, že při porodu doma a ambul.porodu jde především o pohodlí a pohodu maminek, které spoléhají na to, že dítě prostě bude v pořádku. Jistě, když se vyskytnou komplikace, každá se okamžitě sbalí a odfrčí do nemocnice a ve velké většině případů se stihne všechno "napravit" a vše nakonec dopadne dobře. Ale hodně mi tam vadí ten moment, že vždycky se to stihnout nemusí. Bohužel. Jak říkám, já osobně na to nemám. Nezvládla bych tu tíhu odpovědnosti, strašně bych se bála o to malé. Porod není jenom záležitostí maminky, ale i toho miminka. Ono mluvit neumí a nemá možnost se k tomu vyjádřit. Jak by asi odpovědělo miminko v bříšku na dotaz: hele, broučku, máš dvě možnosti, jak se narodit: buď se narodíš doma, maminka tě hned po narození bude chovat a hladit, konejšit a těšit se s tebou. Bude tam i odborná sestra, která všechno ohlídá a kdyby se stalo něco neočekávaného, pojede se do nemocnice. Problém je v tom, že sice málokdy, ale někdy se může stát, že na zásah už bude pozdě a ty se narodíš třeba s nějakým postižením, se kterým budeš žít celý život. Anebo je tu druhá možnost - a to, že se narodíš v nemocnici. Nebude to tam tak hezké a příjemné, nicméně maminka tě tam taky bude chovat a hladit a konejšit. Kolem bude dost doktorů a sester, kteří jsou školení na to, aby rychle zasáhli v případě jakýchkoli komplikací. Tím pádem se riziko nějakého tvého poškození značně snižuje. V nemocnici pobudeš s maminkou pár dní a pak půjdete domů.
Já, kdybych byla to miminko, tak bych asi odpověděla: no, když budu i v tý nemocnici s maminkou a ona mě bude chovat, tak proč bych měla riskovat nějaké komplikace? Za pár dní budeme stejně doma, tak o co jde? :o)))

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.