| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Mé předporodní peripetie - doplněno o porodní a poporodní část!

Mámo,
já si myslím, že to není tak jednoduché - doma je riziko větší než v porodnici. Podle mě je to tak, že doma máš o něco větší nebezpečí, že by to špatně dopadlo, pokud by se něco stalo. Ale v nemocnici máš zase větší nebezpečí, že se opravdu něco stane - i když to pak lékaři asi budou umět docela dobře zachránit. Takže bych čekala, že v porodnicích bude o hodně víc komplikací s mírnými následky (např. LMD), zatímco doma bude o mtrošku víc komplikací s vážnými následky. A je (nebo by mělo být) na každém, které to riziko podstoupí radši.
Hodně se mluví o tom, jaké problémy lékaři umějí vyřešit, a jak by to doma zvládnout nešlo, ale druhá věc je ta, že oni taky některé problémy působí. Někdy (obávám se, že většinou) je to jejich přístupem, v takovém případě by to spravilo Vrchlabí nebo podobná "lidská" porodnice, ale někdy to může být prostě tím, že maminka potřebuje ten pocit bezpečí, kterej jí dá jedině domov.
Já bych doma rodit nechtěla, ale podle mě by ta možnost rozhodně měla být běžně přístupná.

Žaba

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.