| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Mé předporodní peripetie - doplněno o porodní a poporodní část!


Samozřejmě Lukáši uznávám, že porodník toho musí znát a umět více. Netroufla bych si tvrdit opak. Konec konců už jsem tu psala, že PA se snaží odchytit komplikace, s kterýma by si buď nevěděla rady, nebo uzná, že potřebuje odbornější pomoc a tu poskytne porodník.

Ale pokud mluvíme o komplikacích u porodu, tak vím, že exisují. Věřím, že víš o čem mluvíš, tak jako věřím, že má PA ví o čem mluví, když mě s těmito komplikacemi obeznamuje. Nemyslím si, že by mi o nějaké komplikaci neřekla, protože neví, že by mohla nastat.
Napsal jsi sám, že jde o SPULUPRÁCI, ale tu si představuju já tak, že porodník je spokojený s tím, že PA ví co dělá a na sál mu nepřiveze umírající rodičku nebo novorozeně. V UK to tak rozdhodně funguje.

Byl by jsi tedy spokojen s tím, aby PA, které praktikují v tvé porodnici asistovaly porodům samy? Nebo se musí ještě hodně změnit?
V každém případě nejde srovnávat české PA se zahraničními nebo ano?
Právě proto jsem ti napsala, ať vyjedeš na zkušenou do zahraničí, protože mi připadá, že když píšeš, že PA není dostatečně kompetentní, aby sama vedla porod a rozpoznala komplikace, že si představuješ české PA a nevíš, že v zahraničí je tomu docela jinak.

O těhotnou se zde stará PA, porodu asistuje PA, po porodu se o maminku a miminko stará PA. Jsi pro, aby tohle bylo umožněno i českým PA?


Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.