| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Mé předporodní peripetie - doplněno o porodní a poporodní část!

Johanko,napiš to pokračování tvého příběhu prosím sem! Já taky sleduji tvůj boj a moc a moc ti držím palce. Připadá mi to sice jako bitva s větrnými mlýny, ale bojovat se musí, když se má něco změnit. Já sice nejsem tak velký bojovník jako ty, ale taky už si nenechám jen tak něco líbit. A je pravda, že člověk může mít větší stres z jednání doktorů než z porodu samotného. Já poprvé rodila ve Vrchlabí a bylo to skvělé, ve všech hlavních bodech jsem byla moc spokojená (polohu jsem si vybrala podle sebe, otec byl u porodu od začátku do konce, měli jsme pro sebe samostatný pokoj, doktorka u porodu byla vynikající a sestry byly vcelku slušné, miminko jsem měla u sebe od porodu až do odchodu z prodnice, ukazovali mě, jak kojit, nenutili mu dudlík, holení neexistuje, klystýr a nástřih jedině s mým svolením atd.) Proto tam půjdu znovu.
I když i tam, v nejalternativnější porodnici u nás, se mi zdálo, že zbytečně používají některé klasické zákroky, které podruhé hodlám odmítnout, především se mi dvakrát pokoušeli propíchnout prodovou vodu, což bylo velice bolestivé a stejně se jim to nepovedlo a museli počkat, až praskne sama. Po porodu, když jsem odpočívala na porodním sále a miminko usnulo, tam vtrhla šílená uklízečka a celou minutu třískala plechovými víky od košů, až se mi dítě vzbudilo a začalo plakat. Asi dva dny po porodu se tam objevila hysterická sestra a nutila mě na cévkování kvůli rutinnímu vyšetření moči - prý je to sterilnější a vůbec to nebolí. Bolelo to jak čert a ve finále jí moč vytekla na zástěru, takže mi nakonec přinesla lahvičku, at se vyčůrám do ní (jako by to nešlo rovnou). Ještě mě seřvala, že prý ženy to bolet nemůže, tak jsem jí seřvala zpátky, a pak už jsem měla od ní pokoj. Takže na tohle si dám příště velký pozor. Bohužel nikde není nic dokonalé, ale je to šest let a od té doby prý se posunuli ještě víc alternativním směrem, takže to určitě bude dobré. Je poněkud stresující, že budu ve chvíli, kdy jsem bezmocná a zranitelná, a ještě víc moje děťáko, vydaná na milost a nemilost cizím lidem, které si nemohu předem vybrat (zde na internetu psali, že zvolit doktorku předem lze za úplatu 5-30 tis. Kč, podle toho, kolik si kde řeknou). No každopádně se optám, jestli mě příjemně nepřekvapí. Ve Vrchlabí mě uklidňuje to, že určitě 80% procent personálu jsou skvělí lidé, kterým lze důvěřovat. Teď jen mít štěstí a nechytit někoho z těch 20%. (Na porod doma se necítím, ale obdivuju ženy, které ho zvládají a měly by být plně podporovány.)

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.