| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Jak na výuku cizích jazyků u dětí?

Dovolim si pridat vlastni zkusenost. Jsme dvojjazycna rodina,nezijeme v Cechach.Deti uz jsou dospele.Od narozeni jsme na ne mluvili kazdy svym jazykem. A deti od mala rozumely a mluvily plynule obema jazyky.Vzdycky jsem byla (a jsem!!) pysna, jak me deti ovladaji muj matersky jazyk,nekdy lip nez deti, ktere z Cech nikdy nevytahly paty.Az treti dite-chlapec. Jakmile zacal mluvit,zacal zadrhavat v reci.Pro me katastrofa, predstava hloupeho,koktaveho ditete.To totiz byla moje jedina zkusenost s koktavymi detmi,kterou jsem mela ze skolnich let se spoluzakem.Ten byl na vic velice agresivni.No a zacala jsem se o problem zajimat,docetla jsem se, ze vada reci jeste neznamena snizeny intelekt a pod. A sedla jsem na letadlo a letela do Cech. Pochazim ze severni Moravy a tak jsem navstivila logopedii v Ostrave. Mela jsem stesti na vynikajici lekarku,dnes uz si bohuzel nepamatuji ani jeji jmeno. Syna podrobila ruznym testum, rekla nam ze je nadprumerne chytry a ze zadrhavani v reci je s nejvetsi pravdepodobnosti zpusobeno - dvojjazycnosti v rodine!! Vypravela mi, ze na ostravsku kde zije hodne polskych rodin maji spoustu takovych pripadu.Lecba? Odbourat na cas jeden jazyk. V nasem pripade to byla cestina protoze tezko muzete odbourat jazyk zeme ve ktere zijete.Byla jsem z toho nestastna,muj rodny jazyk! No a jeli jsme podle doporuceni pani doktorky.Ve zkratce,kluk po case prestal zadrhavat,dnes je mu 23 let, cesky mluvi plynule,cte i pise.Doslo skutecne na slova lekarky,ktera na me lamentovani pred lety rekla:"Ale maminko, vsak on se tu cestinu douci kdyz bude mit zajem". Deti z dvojjazycnych rodim maji oproti ostatnim detem tu vyhodu, ze se uci dva jazyky soubezne, nenasilne. To ovsem v pripade ze kazdy rodic mluvi na dite svym jazykem. A vsimla jsem si, ze se snadno a rychle uci i dalsi jazyky. Me kazde dite ovlada nekolik jazyku.Ucit deti od mala jednotliva slova v cizim jazyce nema jakykoliv vyznam pro pozdejsi vyuku jazyku ve skole.A ani skoly s rozsirenou vyukou jazyku nejsou zarukou, ze se dite dobre cizi jazyk nauci.Lepsi moznost jsou cizi skoly, kde cela vyuka probiha v cizim jazyce. Tady ale zase musi rodice vynalozit velke usili doma na to, aby dite zvladlo matersky jazyk cili pro nas cestinu.Bohuzel cizi skoly jsou velice drahe, cili tato cesta schudna jen pro nektere, movite.A jinak plati,jak tady nekdo napsal,ze dite by melo nejdrive dokonale zvladnout svuj matersky jazyk a pak by mela nastoupit vyuka dalsich jazyku. Hezky den a preju vam vsem jazykove nadane deti

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.