Problem s cizimi jazyky neni jen kdy ale hlavne jak ucit - sprtani slovicek a papouskovani gramatiky je priserna metoda. Ja takhle delala ve skole rustinu a nemcinu a neovladam ani jeden jazyk. Anglictinu jsem se ucila za pochodu - hozena do anglicky mluviciho prostredi, v soucasne dobe mam anglictinu na slusne urovni, ale prizvuku se nedokazu zbavit. Nikdy nebudu uplne dvojjazycna. V Kanade maji skvely system francouzsko/anglickych skol. Ve skolce se pouziva pouze francouzstina - pro vetsinu zaku uplne neznamy jazyk. Pani ucitelka pouziva rikanky, pantomimu, obrazky - deti se chytnou velmi rychle. Od prvni tridy je pak vyucovani pul dne anglicky a pul dne francouzsky, deti jsou dvojjazycne, bez prizvuku prepinaji z jazyka do jazyka. Zacinat s cizimi jazyky ve 20ti letech je hrozne pozde. Zvladnout novy jazyk se da, ale je to mnohem vetsi drina, mnohem hur se clovek uci "myslet" v tom druhem jazyce.
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.
Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.
Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti. Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.