| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Postřehy o jízdě na kole s dětmi

jezdíme druhý rok společně s dcerou na "cyklovýlety" (6,5 roku) , vzdálenosti se prodlužují a začináme být i "voraženějši" na silnice... Snažím se plánovat takové výlety aby těch silnic bylo co nejméně, ale pokud se jezdí častěji a chcete různé cesty tak to prostě dost dobře není možné. Pokud jste z Prahy vřele doporučuji knihu S dětmi na kole Prahou a okolím - vydal Portál. Je super, nejezdíme úplně přesně trasy, většina je delšich než zvládneme ale v kombinace s kapesnim atlasem Prahy a cyklistickou mapou vždycky něco nakombinujeme - je to skvělá inspirace a tvůrcům knihy po každém výletě v duchu děkuji. Teď na jaře jsme se namlsali Holandskem - 5 dní jsme jezdili mezi polema tulipánů a dunama u moře . Řidiči maximálně ohleduplní - i když po krajnici jsme snad téměř nejeli - všude jsou stezky pro cyklisty, semafory pro cyklisty, odbočovací pruhy pro cyklisty... pokud jedete po cyklistické stezce máte značky normálně jako na silnici pro kola, takže jsme se je učili na kole respektovat (křižovatka, dej přednost v jízdě , pruhy - v zatáčce plná čára apod., stezku občas překříží stezka pro chodce nebo pro koně... byla jedna z nejhezčích dovolených - z těch sportovních jednoznačně nejhezčí. Je mi strašně smutno z toho, že tady asi nikdy takhle perfektní podmínky pro cyklisty nebudou. Dcera včera něco malovala, přišlo mi to jako nějaká mapa... dostalo se mi vysvětlení, že to je velký park který vybuduje až bude dospělá , ukazovala mi co je stezka pro cyklisty, co je pro koně, kde je odbočka pro chodce, kde je hřiště pro děti, nezapoměla na na restauraci, kde byli záchody pro invalidy, ženy a muže... možná příští generaci bude zajímat v jakém prostředí žijeme a bude ochotna pro to i něco udělat, jací budou zaleží i na nás :-)....
Na silnici tady jezdíme tak, že dcera jede první já cca 1,5 metru za ni a o půl metru více do silnice ...Pokud je chodník jedeme po chodníku (samozřejně ne po přeplněném lidí ) a snažíme se být ohleduplní - jestli to někmonu vadí je mi to velice líto, ale někudy se jet musí a cyklisti děti vadí chodcům, vadí řidičům, vadí pejskařům ,někdy mám pocit, že každý vadí každému... i když někteří jsou tolerantní ale dokud se v Praze nezlepší podmínky pro cyklisty bude záležet pouze na vzájemné ohleduplnosti... jezdím na kole, v autě i chodíme pěšky, takže se dokážu vžít do všech třech rolí a myslím, že by každý měl povinně vyzkoušet všechny uvedené způsoby aby si vyvinul tu vzájemnou toleranci.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.